Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] bare transversale megane 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
sambarton
Postez aici ptr a vedea lumea ce doreste sa achizitioneze de pe bursa.
Am postat in urma cu 1 luna aici ptr ca doream sa achizitionez bare transversale megane 2. Am primit mai multe oferte din care una de la userul malaimalait. Am comandat de la acesta barele transversale si comenzi cruise control megane 2. Am discutat pe whatsapp si dansul m-a asigurat ca piesele sunt functionale compatibile si plug and play. Bineinteles ca nu a fost asa. Barele au venit fara capacele de plastic din capete si fara suruburile de prindere iar comenzile de cruise control erau ptr laguna si bune de aruncat la gunoi. I am explicat cum sta treaba si a spus ca imi va returna contravaloarea comenzilor de cruise. Lucrul acesta nu s-a intamplat nici dupa 1 luna. Ba chiar am returnat butoanele prin curier cu plata ramburs dupa ce am discutat la tel dar curierul nu il gaseste la adresa sau disponibil. Am vorbit iar cu respectivul la tel si imi replica: ptr ce il stresez cu 80 de telefoane ptr 50 lei? Mi-a blocat si nr de tel ptr apeluri primite.Un asa specimen trebuie evitat si bineinteles aplicata si o corectie ptr ca in viitor sa nu isi mai permita faze de genul acesta.
Nesimtitul tepar de o josnica factura se numeste: Colompir Claudiu Str Oltului nr 22 sau 23 Lugoj, tel :0799066733; 0731103300.
Rog moderatorii sa mute topicul in aria corespunzatoare daca este cazul.

4 Feb 2017, 07:46:
Up!
sambarton
Up!
sambarton
Up!
#Dino
Plangere la politie pentru inselaciune si te va cauta el (ca sa il citez "pentru 50 lei")
sambarton
Ms ptr sfat !
sambarton
Up
sambarton
Up!
sambarton
Up!
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
adrian_yza
up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up.
sambarton
Up
sapte62
Un UP si de la mine. Colegii trebuie informati despre existenta unor asemenea specimene. Ce ai rezolvat cu politia?
sambarton
M au trimis la partea de politie( am uitat cum se numesc) care se ocupa cu fraudele electronice si pe internet. Am fost plecat din tara dar ii vizitez in cursul saptamanii.
tzsombi
up

sambarton
Up
sambarton
Up!
sambarton
Up
sambarton
Up
Lord Hades
QUOTE(sambarton @ 9 Apr 2017, 18:28)
... care se ocupa cu fraudele electronice si pe internet. ...
*



In ce sens achizitia de produse de la persoane fizice, se poate considera frauda electronica?
Puteai la fel de bine sa cumperi din piata de vechituri.
sambarton
E considerata frauda pe internet sau ceva de genul ptr ca am achizitionat prin intermediul internetului si nu fizic direct de la vanzator.
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
Adrian Frigo
Sambarton,crezi că mai rezolvi ceva?Au furat alții sute de milioane de E și n-au pățit nimic,darămite un pampilici de 50 de lei....eu zic să-l bagi de unde a ieșit,o închinare și ura și la gară! wink.gif

Salve!
sambarton
L-am bagat demult... Doar atrag atentia ptr a se putea feri lumea de el
sambarton
Up!
sambarton
Up
sambarton
Up
renault megane
Nu inteleg ce vrei. Vrei sa facem cheta sa-ti recuperezi cei 50 lei. Alta data casca ochii inainte sa cumperi.
Ps Si vezi ca nu-i frauda pe internet. Ca sa te convingi fa o sesizare la OPC
wolfin
Up
sambarton
Up
sambarton
Up
#Dino
QUOTE(renault megane @ 20 Jun 2017, 22:05)
Nu inteleg ce vrei. Vrei sa facem cheta sa-ti recuperezi cei 50 lei.  Alta data casca ochii inainte sa cumperi.
Ps  Si vezi ca nu-i frauda pe internet.  Ca sa te convingi fa o sesizare la OPC
*



Inselaciune intre persoane fizice. Se ocupa politia
sambarton
Up
sambarton
Up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.