Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Frane logan 1.4mpi faza2
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
95bogdi
Una bucata logan faza 2 din 2010 1.4 mpi . Cel mai chel . Cu un airbag si abs . Chiar si fara bara antiruliu radmasa.gif
A venit momentul reviziei la frane . Are discuri pline . Vrem sa punem discuri ventilate...de van sau ce se pune smile.gif influenteaza cu ceva pompa de frana ? Eu zic ca nu . Dar i.a zis unul de la reprezentanta dacia ca nu face fata pompa de frana originala la discuri si etrieri de van . Astept paretile voastre smile.gif
Victorine
Face fata. Am facut eu de cativa ani buni modificarea (sunt la al doilea set de discuri deja). La fel au facut si altii, fara probleme. Ai nevoie de etrieri si portetrieri, discuri ventilate de 259 sau 260mm si placutele aferente. Cele mai ok discuri sint cele de 260 cu ventilare exterioara, spre roata, nu spre cutie. Se gasesc etrieri noi completi de logan van, dar cam piperati. Vezi si pe daciashop. Dezavantajul este ca discurile si placutele vor fi mai scumpe decat ce ai avut inainte, dar nu se schimba asa des, iar beneficiile sunt clare.
humanizator
Si eu am un Logan din 2002 caruia as dori sa-i adaug niste discuri de frane ventilate. Daca merg la bicicleta, la masina mea de ce n-ar merge? biggrin.gif Ce magazin mi-ati recomanda pentru a achizitiona niste discuri ventilate la un pret acceptabil?

Multumesc in avans.
klaus
si probabil si niste etriere...
tynn
Logan din 2002???
Adrian Frigo
Și TDI pe deasupra! cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.