Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Nova GTI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
PopescuAlexandru1992
Salutare,

Avand in vedere ca taxa de mediu tocmai a picat, iar eu abia am schimbat masinuta, vechea mea Dacie isi face trecerea in pagina de vanzare (cu durere in suflet din partea mea).

Momentan voi tine anuntul doar pe club, insa daca nu gasesc aici doritori, o voi pune si pe olx. Ideea este ca nu as vrea ca masina sa ajunga pe mainile vreunui pepenar.

Legat de masina, motorul este de 1.6 (1557 cc), 53 kW (72 CP), cu injectie monopunct si distributie pe lant, avand un rulaj de aproximativ 51.000 km...evident ca reali smile.gif

Masina este cumparata in septembrie 2011, fiind al doilea proprietar.

Ca si cancan, povestea achizitiei a fost in felul urmator: eu terminasem scoala de soferi de un an si nu aveam masina, asa ca am cautat ceva simplu care sa ma invete ce e soferia. Cu mult noroc am gasit Nova, pe care am cumparat-o de la mostenitorul sau. Primul proprietar a tinut-o in garaj si nu a folosit-o prea mult, iar dupa ce a decedat, masina a ramas de vanzare.

Date tehnice sunt sigur ca stiti cu totii. La fel si dotari (totul manual).

ITP-ul este valabil pana pe data de 21.07.2018, insa asigurarea RCA nu mai este valabila (nu o voi mai face, fiindca ma costa foarte mult, fiind pe numele meu). Parbrizul este crapat (se vede in imagini).

Ultima revizie (ulei si filtre) a fost facuta aproximativ in luna noiembrie 2016. De-a lungul timpului am mai schimbat cateva chestii minore (cureaua de la pompa de apa, fulia de acolo, placute de frana, saboti de frana, diverse bucse si garnituri).

Din punct de vedere caroserie si rugina, masina sta de-a dreptul exceptional pentru varsta pe care o are.

Pretul pe care il cer pentru ea este de 2500 de lei. Actele sunt toate in regula.

Masina vine cu anvelope in stare buna. Pe spate doua Debica Navigator, iar pe fata doua Tigar Sigura - cred (de vara), respectiv doua Matador Nordica (de iarna). Rezerva nu a fost folosita (este o anvelopa Matador de vara pe ea).

Pentru alte intrebari, va stau la dispozitie. Masina se poate vedea in Bucuresti (Bd. Uverturii, in sectorul 6).

Poze:
espacern
...Spor la vanzare!
BoR
Arată bine pentru vârsta ei. Se vede că a fost îngrijită. Succes la vânzare!
PopescuAlexandru1992
Multumesc colegi! Sper si eu, chiar mi-ar parea rau de masina sa ajunga pe mana vreunui nerecunoscator.

Ideea este ca nu are cine sa o foloseasca in familie si sta pur si simplu in parcare. Merita sa se foloseasca cineva de ea si nu prea e vorba de bani. De aceea nici nu ma voi grabi sa o dau.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.