Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]Volan piele, burduf maneta, scut si altele
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
ripper2005
Salutare,

Sunt in cautare de urmatoarele repere pentru masina din semnatura, Megane 2.2 hatchback 1.6 2006:

- volan imbracat in piele, cu comenzi cruise/limitator - in stare buna (fara rupturi/julituri/taieturi/etc) - nu ma intereseaza cu airbag din cauza ca-l transfer pe al meu
- burduf/manson maneta viteze din material inchis la culoare cu inel argintiu - cu toate clemele de fixare intregi
- scut din plastic pentru motor - fara bucati/urechi prindere lipsa (masina e fara PDG si nu stiu daca se potriveste si un scut metalic, daca se potriveste as prefera metalic)
- capacul din plastic rosu de la borna "+" a bateriei (cel in care stau sigurantele de la baterie)
- capac piulita stergator hayon (sau bratul cu totul daca nu se poate doar capacul)

Prefer ca piesele mai importante (volan, burduf, scut) sa fie prin Bucuresti, sau imprejurimi, pentru a putea le putea vedea in persoana inainte de cumparare.

Modalitate de contact: aici in topic sau pe PM
yuly_megan
Salut am scutul de metal . capacul rosu si capacul de la stergator spate .

Pret Scut 200 lei ; capac rosu 20 lei capac stergator spate 5 lei
Pret toate 200 lei .

Cu stima .
ripper2005
UP si valabil pentru toate reperele din primul post, cu mentiunea ca volanul il caut de culoare inchisa, nu crem.
micleadragoscostin
Am manșon cutie viteze și capac ștergător spate. 30 lei ambele. Vezi poze. Mulțumesc.

19 Feb 2017, 21:15:
Uite si poza...
ripper2005
UP pentru urmatoarele:

- volan imbracat in piele, cu comenzi cruise/limitator, culoare inchisa, in stare buna (fara rupturi/julituri/taieturi/etc) - nu ma intereseaza cu airbag din cauza ca-l transfer pe al meu
- burduf/manson maneta viteze din material inchis la culoare cu inel argintiu - cu toate clemele de fixare intregi
- scut din plastic pentru motor - fara bucati/urechi prindere lipsa (sau din metal, cu suruburile aferente)
- capacul din plastic rosu de la borna "+" a bateriei (cel in care stau sigurantele de la baterie)
ripper2005
Valabil pentru reperele din post-ul nr. 5

La lista se adauga:
- set 4 jante aliaj Reinastella 16" in conditie buna (fara indoituri/crapaturi/suduri) si cu cele patru capace de plastic si suruburile lor.

Nu le vreau neaparat perfecte, ma multumesc si cu unele care au urme normale de uzura (mici zgarieturi/imperfectiuni/lovituri, etc). Trebuie, insa, sa fie drepte, sa nu bata.

Prefer din zona Bucuresti +150km pentru a le putea vedea si cumpara personal.

Edit: atasez si o poza cu modelul de janta, pentru referinta.
dadoshel
https://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=307664&hl=
Daca te tenteaza de vreun fel, fa-mi o oferta
Multumesc
ripper2005
Salut.
Am fost cu ochii pe ele de cand ai postat prima oara anuntul. smile.gif
Insa Cluj-Napoca e foarte departe de mine si vreau sa le vad personal inainte de a le cumpara... sad.gif din poze nu iti dai seama la fel de bine ca atunci cand le ai in fata.
Multumesc totusi pentru oferta!
dadoshel
Ok, daca epuizezi optiunile eu pot face cate poze crezi ca sunt necesare. Stau degeaba, eu am 2 seturi pe 17, astea le-as da ca sa-i incalt si la tata Loganul pentru iarna viitoare smile.gif
O zi placuta.
ripper2005
In continuare valabil pentru:

- volan imbracat in piele, cu comenzi cruise/limitator, culoare inchisa, in stare buna (fara rupturi/julituri/taieturi/etc) - nu ma intereseaza cu airbag din cauza ca-l transfer pe al meu
- burduf/manson maneta viteze din material inchis la culoare cu inel argintiu - cu toate clemele de fixare intregi!
- scut din plastic pentru motor - fara bucati/urechi prindere lipsa (sau din metal, cu suruburile aferente)
- capacul din plastic rosu de la borna "+" a bateriei (cel in care stau sigurantele de la baterie)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.