Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare volan Logan 2016
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Tuddy
Salutare,

Are cineva idee daca se poate schimba volanul unui Logan din 2016 cu unul din 2017 (varianta aceea cu claxon pe volan)?

Am o masina luata in leasing (la firma) si as vrea sa ii pun noul volan. Mi se pare muuult mai practic acel claxon pe volan.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
torquemada
Volanul e plug&play, dar nu suficient pentru a avea claxonul pe volan, e nevoie de spiră, bloc de lumini fără claxon și evident airbag - cam 1000ron daor volanul+airbag
petreb
Salut

Stie cineva daca se gaseste de cumpărat doar partea aceea cromata/nichelata de sub capacul airbag de la volan. Cea de pe spita de jos a volanului? Si daca se poate pune pe un volan fără acea parte formată? Cum se poate atasa? Am pus o poza ca sa stiti la ce ma refer.
einstein1984
Dacia nu vinde doar acea placuta de decor, doar daca gasesti din dezmembrari. Apoi trebuie sa sapi in spuma ca sa faci gaurile pentru harpoanele placutei. Muult mai simplu e sa iei volan cu totul.
petreb
Multumesc pentru raspuns. Da pare complicat. Nu prea vreau sa schimb volanul din rațiuni de siguranță de conservatorism etc. Ma gândeam la o mica cosmetizare. Am pus o husă din piele pe volan. Arată foarte bine dar acolo in partea de jos se vede dunga acea si apare o diferenta de nivel. Ma gandeam sa o acopar cu partea aceea cromata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.