Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: localizare senzor viteza logan 1.6 8v
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
mytzaru94
Buna seara, sunt nou pe aici, as dori sa stiu si eu unde se afla mai exact senzorul de viteza la logan 1.6 8v? Imi tot face probleme acul de la vitezometru si as vrea sa trag un ochi la senzorul de viteza, ma poate ajuta cineva?
bygy007
pe indeva pe cutie , vezi ca s-a mai discutat pe aici
mytzaru94
Am citit toata postarea si nu am aflat unde este situat
user123



Este pus pe cutie ; il poti vedea si de deasupra motorului, trebuie sa te apleci mult, este in spatele corpului clapeta si spre dreapta....poate fi vazut si pe jos

In poza 1 este reperul 18, incercuit; in poza 2 alte pozitii si cate ceva despre inlocuirea lui ( daca stii rusa)

Daca vrei sa-l schimbi, trebuie sa stii ca acest senzor are 2 variante : cu mufa cu pini triunghiulari si cu mufa cu pini in linie.....deci e bine sa stii de care ai, altfel nu se potrivesc

De scos se scoate teoretic usor, practic tragi de el in sus....insa trebuie grija, risti sa-l rupi altfel, il itezi usor cu o surubelnita mica, facand parghie lateral...

Daca mai ai alte intrebari scrie aici
mytzaru94
Mersi mult. O sa il scot sa-l verific si sa-l curat pentru ca are momente vitezometrul cand merge si momente cand nu merge
bygy007
lipituri reci pe la placa electronica din senzor , vezi linkurile din ultimul post la topicul sugerat de mine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.