Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: e46 320d
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2
95bogdi
au venit si placutele biggrin.gif
DACIOTUL_97
QUOTE(95bogdi @ 6 Sep 2017, 00:18)
in ultima poza...cred ca era puscata platina...sau aveam un jiglor infundat rolleyes.gif
*



Pana la urma cine a suflat in jiclor ? LolLolLo.gif

Imi place ca te tii de masina asta si ai grija de ea (scoate dacia baa radmasa.gif )
Adrian Frigo
QUOTE(DACIOTUL_97 @ 21 Sep 2017, 19:42)
... (scoate dacia baa radmasa.gif )

Nu place la pisi dacia.La pisi place peemfeu.Dacia câh greata.gif .Peemfeu yum wub.gif !


tongue.gif
95bogdi
stati cuminti mai feciori biggrin.gif
DACIOTUL_97
@Adrian Frigo - uite că băiatul a fost amabil și ți-a demonstrat contrariul biggrin.gif confirm și eu întâmplarea (din proprie experiență bineînțeles!) icon_mrgreen.gif
95bogdi
In continuare masina merge perfect...am pus kit reparatie autofren la etrierii fata...acum vine uleiul si filtrele...am de pedalat 1200 km pana in stuttgart...sper sa fie bine
MuciX
Sper ca nu te-a prins noaptea pe drum. Poate un polish faruri in curand? tongue.gif
bion
E un Moshe mai sarac. Dar las ca se face el mare. biggrin.gif
AR-18-MOS
Il trimit eu la detailer profi (nu spalatorie) unde-l rezolva cu 50 de lei pe amandoua farurile, daca e interesat. tongue.gif
marksman
Face "decat" pemfeuri detailerul ala?
AR-18-MOS
Nț și chiar se pricepe.
http://www.pro-cardetailing.ml/assets/tarife_detailing.pdf
95bogdi
QUOTE(MuciX @ 17 Jul 2018, 18:17)
Sper ca nu te-a prins noaptea pe drum. Poate un polish faruri in curand? tongue.gif
*


Nu...oricum...turbate curbele dar...refer tfansfagarasanul...polish da...da curand vreau faruri cu xenon oem...

QUOTE(bion @ 17 Jul 2018, 19:59)
E un Moshe mai sarac. Dar las ca se face el mare. biggrin.gif
*


La tăț ni greu tongue.gif
95bogdi
o mica plimbare in vara pana ``acasa``
1100 km cu un plin...plecat la 3 dimineata din arad...la 11 jumate ziua am ajuns in munchen la muzeul bmw...dupa care chill catre stuttgart la un fost coleg de clasa...am mai fost si prin tara cu ea...masina e ok...nici o problema...
anul viitor intra la vopsit...batranetea isi spune cuvantul iar aripile spate au putina rugina...plus aripile fata...ori o fac facelift..ori o las asa originala...
95bogdi
Masina este reconditionata...si arata cam asa in prezent
Am montat pachet mtech original
Xenon original cu spalatoare functionale si etc
Navigatie aftermarket
Stopuri led aftermarket pentru ca originale nu s.au fabricat pe sedan mellow.gif
Jante reconsitionate si vopsite electrostatic
Toba finala eisenmann cu omologare pt e46
Suspensie reglabila MTS technik

23 Mar 2021, 02:09:
.....
95bogdi
Update
In 2023 toate bune si frumoase , doar ca pompa de injectie si-a dat duhul la 10 km de casa , i-a fost destul 320.000 km , am cumparat o pompa de injectie noua si nemaiavand alte probleme pana acum chiar si in 2024 , tot in 2023 am schimbat parbrizul cu unul original atermic (heliomat) masina este daily , am in plan pe 2025 sau 2026 sa o desfac bucati pe partea de mecanica...sa sablez puntile + vopsit electrostatic , sa pun bucse si brate noi...flansa +rulment cardan , la motor sa schimb distributia si ambreiajul cu volanta preventiv si va intra la pastrare , voi lua probabil un e90 sau un e60 daily dar cred ca tot sedan smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.