Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Eroare kilometraj, nu afiseaza prima cifra
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
adrianbucos
Salut tuturor . Sunt nou aici si as avea cateva intrebari referitoate la problema kilometrajului.
Am o dacie logan 1.4 mpi din 2005 cumpara din autovit in 2008 cu 29.000 km . Dupa mai multi ani cand am depasit 100.000km (teoretic) ar fi trebuit sa afiseze si kilometrajul corect. Insa am aflat tot de pe acest forum ca este o practica destul de des intalnita , la samsari, sa umble la kilometraj prin diferite moduri (imi apare x06000 km ...nici macar x nu se vede... foarte probabil a fost acoperita prima cifra) . Doresc sa vand acum masina si nu as dori sa o dau cu aceasta problema . Nu ma pricep si nu vreau eu de unul singur, sa dau bordul jos . Daca stie cineva vreun service autorizat sau este cineva in masura sa ma ajute (particular) astept sugestii. Mentionez ca nu am avut alte probleme cu kilometrajul in decursul celor 9 ani de cand am masina.

Multumesc anticipat. smile.gif
roland
Pai, dupa cum pare, cand ai cumparat-o masina avea probabil 129.000 km (ma gandesc ca nu 229.000 smile.gif ) si samsar-ul a acoperit prima cifra.

Trebuie dat tabloul de bord jos si vazut ce e acolo, nu e mare filozofie, orice electrician auto ar trebui sa o poata face.

Recomandari poti primi, dar nu ai specificat unde stai. Ma gandesc ca nu vrei sa te duci in orice oras... macar sa fie in range de 100km...
torquemada
Ai meniu de diagnoză (sau de service), în care se poate face testul segmentelor de pe display, abia apoi se trece la reparare.
roland
Da, ai dreptate...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.