Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: PROBLEMA CU AEROTERMA
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
petrescu13
Saluatare...am si eu o problema...in urma cu 1 sapt a plouat puternic si mergand prin oras am trecut printr-o balta cu ceva viteza...apoi deodata s-a auzit un huruit la aeroterma...si deodata s-a oprit s-a stins ceasul....si indicatorul de ceata.A doua zi m-am uitat la sigurante...intr-adevar se arsesera 2.Am zis ca am rezolvat problema....le-am skimbat....totul merge perfect mai putin aeroterma deloc....are cineva idee ce trebuie sa inlocuiesc....daca se mai poate inlocui ceva in afara de aeroterma cu totul?.....Astept pareri.....
argon
huruit la aeroterma? nu e de bine...se poate sa se fi ars....dea aia s-au ars si sigurantele...scurt la aeroterma....jos cu ea si testata...alta solutie nu vad
CiprianPJM
Probabil ca a intrat apa in ea si s-a dus la Domnul . Ce ma intreb eu e CAT DE MARE ERA BALTA? Balta Brailei, ce naiba era? popa.gif
Radduu
este greu sa montez o aeroterma tip CN, pe o dacie din 86?
Dyda
QUOTE(Radduu @ 14 Jan 2006, 11:59)
este greu sa montez o aeroterma tip CN, pe o dacie din 86?
*



Daca ai toate subansamblele, o trusa ' tapanoasa' de scule si un bun cunoscator al sistemului cca 1/2 zi
Ionescu
dupa cate stiu, trebui niste modificari la caroserie si cirucitele de aer... Dar cam cat costa ca si pe mien ma batea gandul desi... am senzatia ca ma leg la cap.
fal_nessus
acelasi huruit lam avut si eu la dacia mea,iar daca bateam de vreo 2 ori in el isi revenea,pana cand a cedat de tot,singura solutie fiind[mia zis o un electrician] e schimbarea cu totul deoarece nu stiu ce bucse is stricate.....
Radduu
Asa fac toate dupa un anumit timp, trebuie desfacute si curatate
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.