Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dokker 2014 faza scurta nu fuctioneaza la ambele
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Tutoriale, Tips & Tricks
Renoaieenuta
Buna ziua
Am ca masina de servici un Logan Dokker an fabricatie 2014. Atentie nu pot folosi descrierea din alt topic de aici, la blocul de lumini firul maro schimbat din conectorul A de la B4 la B5 ! E alt conector in blocul de lumini! Daca stie cineva cum se poate repara! va rog nu raspundeti cu dute la service sau pune sunt la pini etc...sau macar configuratia firelor la conector A-B din blocul de lumini sa pot urmari functionalitatea! Am incercat tot sigurante becuri etc...am demontat blocul de lumini l-am curatat a fost inutil....(de cumparat nu se pune problema mi se cere factura pe care sa o platesc si pe urma iau piesa)
Va multumesc anticipat!
stolniceanulucian
Pana la urma tot la schimbat bloc de lumini ajungi.
Solutiile celelalte sunt doar provizorii.
torquemada
Ai secțiune de Dokker, trebuia să postezi acolo.

Dokker/Lodgy /Logan II sunt pe altă arhitectură, deci orice tutorial pentru Logan I e inutil.

Pe mufa care intră în monomanetă ai cifre, pin 1 +alimentare, pin 7 ieșire fază scurtă spre 4 și 5 din poza

https://www.daciaclub.ro/index.php?act=Atta...t&id=1627981517

Monomaneta nouă e 498ron, iar cea veche probabil intra (înainte să fie desfăcută) pe OTSul de bloc de lumini
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.