Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cati forumisti sunt din Craiova?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Mario_b
Eu sunt din Craiova! Si vreau sa stiu cati craioveni am pe forum!
ghc
Eu am votat NU. Te ajuta cu ceva?
Ake
Stimate domnule mario b, va atragem atentia ca pentru a afla localitatile de obarsie ale userilor daciaclub.ro exista un milion de metode mult mai potrivite decat un poll. Daca studiati putin topicurile mai vechi, daca veti folosi eventual un search, si daca apelati la mesagiaria privata aveti mai multe sanse de reusita.
Daca nu va e clar termenul de statistica va rog folositi DEX-ul
QUOTE
STATÍSTICĂ s.f. 1. Știință care, folosind calculul probabilităților, studiază fenomenele de masă din punct de vedere cantitativ. 2. Statistică matematică = ramură a matematicii care elaborează noțiunile și metodele specifice studiului statistic al colectivităților. 3. Numărătoare, socoteală, recensământ. 4. Evidență numerică a unor fenomene izolate sau de masă. [Gen. -cii. / cf. fr. statistique, it. statistica].

Excluzand varianta 3, deoarece nu cred ca a fost in intentia dvs. de a face un recensamant al membrilor forumului, conform interpretarii mult mai uzuale, aceea de la pct.1, veti obtine in topicul dvs un rezultat conform caruia 0,tz % din useri sunt din Craiova. Who cares?
Mario_b
UPS!!! tongue.gif Am suparat un moderator! SORY!
Daca considerati ca acest sondaj sau statistica sau ce-o fi ofenseaza pe cineva va rog stergeti! Intentia mea era sa aflu cati craioveni sunt si poate sa afle si altii curiosi acelasi lucru!
Mario_b
QUOTE(ghc @ 15 Dec 2005, 09:57)
Eu am votat NU. Te ajuta cu ceva?
*


DA. biggrin.gif
CosminM
Pot sa deschid si eu un poll .... "CARE SUNTETI DIN SIBIU?".Facem vreo 40 de chestionare? (asta daca ne referim doar la judete).
Ake
QUOTE(Mario_b @ 15 Dec 2005, 12:19)
UPS!!!  tongue.gif  Am suparat un moderator! SORY!
Daca considerati ca acest sondaj sau statistica sau ce-o fi ofenseaza pe cineva va rog stergeti! Intentia mea era sa aflu cati craioveni sunt si poate sa afle si altii curiosi acelasi lucru!
*



Nu m-am suparat!

Sondajul nu ofenseaza pe nimeni. Poate doar logica

Nu era mai simplu sa deschizi un topic temporar la Cafenea "Vericule, care esti din Craiova?"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.