Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: HANDBAL
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
alex275
Am maturat pe jos cu cine am intalnit in cale!!!! Nu e suficient ca ROMANIA a batut Franta, Braziila, Ungaria, Macedonia, Argentina?
Avem la un Campionat Mondial, cea mai buna formatie posibila! Hai sa tinem cu fetele noastre!!! Avem sapte victorii din sapte posibile! O sa castige ROMANIA titlul mondial? Dupa cum joaca fetele, DA!!! HAI ROMANIAAAAAAA!!!!!!!!!!! Te iubim!!!!
SUPERCAR
La ce ora e meciul cu Danemarca?
alex275
http://www.gsp.ro/index.php?a=29500&shift=1
Nu mi se pare reclama. Sau poate e reclama tarii, si atunci merita cea mai buna reclama!!!! Avem sansa sa fim cei mai buni DIN LUME! Vi se pare putin? Hai sa strigam toti HAI ROMANIA!!!!

La 20.00!
De ce trebuie sa plangem doar pentru o echipa de fotbal? Fetele noastre , n-au nimic de zis? Handbalul e pe planul 2? Soc!!! Deocamdata e pe locul unu!!!! Iar eu sunt mandru ca sunt roman!!! Hai ROMANIAAAAA!!!!!! HAI FETELE !!!!!!!!!!! Hai sa demonstram ca suntem si noi capabili de a castiga o cupa mondiala!!!
driverx
ohmy.gif unsure.gif wacko.gif rolleyes.gif

blink.gif Unde ai vazut tu FEMEI frumoase la Handbal? Eu doar niste femei cam....brute am vazut in sport-ul asta. N-am nimic cu ele, nu imi sariti in cap, dar vreau sa vad femeie frumoasa cu cariera serioasa in handbal.
RIon
...si destepte biggrin.gif
costi
alex ce ai nene ?
driverx ai dreptate dar sa stii ca sint citeva dragute;
Eu zic sa nu va uitati diseara la meciul cu Danemarca daca aveti corazon-ul slab, mai ales ca nu prea vad cum le-om bate pe astea
alex275
QUOTE(costi @ 15 Dec 2005, 15:52)
alex ce ai nene ?
driverx ai dreptate dar sa stii ca sint citeva dragute;
Eu zic sa nu va uitati diseara la meciul cu Danemarca daca aveti corazon-ul slab, mai ales ca nu prea vad cum le-om bate pe astea
*



mai, mai da-le dracu, cum mama ma-sii sa nu le lovim putin?
Mai, eu unul, le bat pe nordice pana-mi ia Liviu dreptul de a posta!!!
tongue.gif
Apoi, ai tu curajul sa te uiti cu mine la meci? tongue.gif

Mai costi, smile.gif , n-ai iesi la Universitate daca ar face Romania un macel cu Danemarca?
??? Ei?
alex275
QUOTE(driverx @ 15 Dec 2005, 15:46)
ohmy.gif  unsure.gif  wacko.gif  rolleyes.gif

blink.gif Unde ai vazut tu FEMEI frumoase la Handbal? Eu doar niste femei cam....brute am vazut in sport-ul asta. N-am nimic cu ele, nu imi sariti in cap, dar vreau sa vad femeie frumoasa cu cariera serioasa in handbal.
*


Da si tu acum.... laugh.gif Bradeanu, ceva.....?
Cariera serioasa.... nu te lua dupa fotbal!!! Ia-o si tu incet!!! Sincer! Daca castiga romancele Campionatul Mondial, Eu ma jur ca fac tot ce vreti voi!!!
tongue.gif

Danemarca - Romania 29-33 suntem in semifinala si jucam cu Ungaria! 124.gif 124.gif 124.gif
Se pare c-o sa ma supuneti la cazne tongue.gif

P.S. Cine ma ajuta sa schimb subtitlul, ca am facut un agramatism sad.gif mai mare ca mine!!!
Dreamer
Ar fi un vis sa castigam campionatul !
Avem o echipa puternica si frumoasa. Sa incurajam echipa Romaniei !

HAI ROMANIA !!! valuri.gif
alex275
Nu e vis! Eu zic ca e realitate!!!
Stii de ce sunt eu uimit? Daca era Nationala de fotbal in semifinalele CM, se scriau aici 800 pagini! Este in schimb Nationala de handbal in semifinale si vad ca scriu singur........... sad.gif sad.gif sad.gif
Oricum, HAI ROMANIA!!! valuri.gif
Valentine
Faptul ca nationala feminina de handbal a batut Argentina nu spune pentru marea majoritate absolut nimic despre dificultatea jocului. Habar nu am cine este cea mai buna formatie, cu cea mai mare traditie, etc. (cum la fotbal se stie ca Brazilia rupe, etc.) si deci devine o stire neinteresanta (deocamdata). Daca se califica in finala se schimba povestea (cred smile.gif ).

Probabil asta este unul dintre motivele pentru care nu prea e asa de mare topicul smile.gif
apunake
Felicitari fetele! Noroc cu alte sporturi ca mai vedem si noi perfomanta in Romania, ca din partea fotbalistilor, doar figuri. Se pare ca mai exista si sportivi adevarati in Romanica.

Indiferent de rezultatul cu Danemarca, noi tot le iubim si incurajam.
Oleeee, Oleeee, Ole, Ole Romaniaaaaaaaaaaaaa
Mache
Felicitari echipei! Ma bucur ca suntem in semifinale!
RABADU
Intr-adevar , nu e cine stie ce performanta ca ajungi sa joci semifinalele unui campionat mondial , si nici macar o stire de senzatie .
Adevaratele stiri senzationale sunt doar cele care spun ca ce mare filosofie am facut ca nu ne-am calificat cu nationala de fotbal la un turneu final , fie el european sau mondial , de nici nu mai stiu eu cand .
Ce folos ca echipe de handbal , cu jucatori care iau salarii anuale cat
multi fotbalisti medii intr-o luna joaca frecvent in fazele superioare ale cupelor europene.Tot fotbalu' este peste toate.
Recunosc , si mie imi place fotbalul , dar haideti sa nu minimalizam eforturile depuse de catre alti sportivi in alte sporturi decat fotbalul .
Nu vreau sa oblig pe nimeni sa spuna ca este si handbalul frumos , dar acei care il criticati incercati sa mergeti la un meci al unei echipe care are ceva performante si o sa vedeti cu adevarat ce inseamna sa te lupti in teren .
Imi amintesc cu placere toate meciurile echipei MINAUR Baia Mare , si din campionat si din cupele europene in care jucatorii aproape ca mureau pe teren .
Nu cred ca era o atmosfera mai frumoasa decat aceea ca intr-o sala de 3000 de locuri stateau lipiti unul de altul 5000 de oameni care cintau si isi incurajau echipa la unison.Si acuma mi se face pilea de gaina cand imi reamitesc ce emotii traiam la acele meciuri .
Faceti-va mila cei care nu apreciati alte sporturi in afara fotbalului si nu minimalizati placerea de a te simti ROMAN (macar in handbal ) , dar si daruirea unor sportivi care isi doresc cu adevarat performanta si nu numai masini bengoase , gagici ,manele etc.
Imi cer mii de scuze fotbalistilor care isi doresc cu adevarat sa fie intai sportivi .
Bafta multa !
PS . HAI ROMANIA ! Succes fetelor si imi doresc din toata inima sa se intoarca acasa cu o medalie , oricare ar fi ea .l
luxcor
QUOTE(RABADU @ 16 Dec 2005, 09:18)
PS . HAI ROMANIA ! Succes fetelor si imi doresc din toata inima sa se intoarca acasa cu o medalie , oricare ar fi ea ...
*



Pentru ECHIPA care s-a format si care joaca in sfarsit ca o ECHIPA vreau o medalie ... si la cum au jucat fetele pana acum (inclusiv cu Danemarca) vreau sa fie MACAR DE AUR ...

eu cred ca se poate ... si deoarece suntem in luna cadourilor simt ca o sa se si intample ...
RABADU
QUOTE(luxcor @ 16 Dec 2005, 10:46)
Pentru ECHIPA care s-a format si care joaca in sfarsit ca o ECHIPA vreau o medalie ... si la cum au jucat fetele pana acum (inclusiv cu Danemarca) vreau sa fie MACAR DE AUR ...

eu cred ca se poate ... si deoarece suntem in luna cadourilor simt ca o sa se si intample ...
*


Daaa Doooaaaamneee!!!!
alex275
Hai mai ca se poate! Eu vad toate meciurile. Sunt foarte bune fetele. Uitati-va la clasamentele din cele doua grupe principale. Singura care ne poate face necazuri e Rusia. Dar noi jucam cu Ungaria, care in mod normal, nu ne poate crea probleme. Cu Rusia vom juca in finala. Sper smile.gif Iar Rusia ne-a prins frica. O spunea chiar Tadici!
Vedeti ce face lipsa performantei din noi? Ne-am pierdut complet increderea. Nu mai avem, atat invocata, mentalitate de invingatori!
St
Eu ma uit la meciurile de handbal, mai ales la CM,ma incearca un semtiment ciudat. Si asta pentru ca imi place cum joaca fetele, si, mai ales, pentru ca am jucat si eu cativa ani handbal, insa acum nu mai am aceasta posibilitate....din pacate.

Atmosfera la un meci de handbal e senzationala, chiar daca esti pe teren sau in tribune e forte frumos, imi aduc aminte cu entuziasm de acele momente. Cel mai rau e pe banca, asta e clar.

Singura problema cu rusoaicele ar putea fi publicul, pentru ca la handbal e tot cam ca la fotbal, daca nu chiar mai important. Acum chiar nu stiu cum o fi publicul rus..


LAst Edit: daca Danemarca bate Rusia, jucam cu danezele in finala...


HAI ROMANIA!!!!
alex275
Da mai, e super-atmosfera la meciurile de handbal! Eu stiu din Sala Sporturilor-Buzau. Ma duceam mai mereu. Te poarta publicul spre victorie! Aveau in maini bucati de parchet. Cand incepeau sa bata cu ele si sa tropaie, se scula parul pe tine!!!
Da-r-ar Domnul sa jucam cu danezele, desi eu nu prea cred. Alea ne-ar fi la indemana!
St
Noi chiar cand erau sustinuti de celelalte 3 echipe(echipa de fete urban, si baieti si fete rural), parca voiam sa castigam pentru ei. Si cand jucau ei, tot asa ii sustineam cu sticle de plastic si parchet in salile in care era..

In teren nu mai erau orgolii, nu mai era nimic, toti jucat pentru suporteri si pentru glorie, sau nu stiu cum sa numesc sentimentula ala.
Cand n-am mai avut posibilitatea sa joc nu mi-a parut rau pe termen scurt, dar acum la 6 luni de atunci deja imi pare rau si mai vreau sa retraiesc momentele alea, dar nu am cum din pacate...

Pana una alta sa asteptam meciu din seara asta si finala de maine.

Tot la 20 e?
alex275
Sambata ora 14.30
Romania-Ungaria
ora 17.00
Rusia-Danemarca

Avem 8 (opt) victorii din 8 meciuri. Am batut campioana mondiala (Franta) si campioana olimpica (Danemarca)!!! 124.gif
Suntem la un pas de finala si de AUR!
Ce mai vreti?
IsNa
Din pacate in Ro exista in randul poporului o fixatie asupra fotbalului. De fapt nici macar asupra sportului fotbal, ci asupra "lumii fotbalului".

De fapt eu cred ca putini chiar urmaresc sportul fotbal. Mai multi urmaresc "procesul etapei", barfele si "stirile" legate de orice om care a facut bani din fotbal, ce arbitru sa mai injuram pt. esecurile unei echipe de cheflangii, etc...

De fapt tot sportul e in buda in Romania, si faptul ca unii inca mai reusesc sa obtina performate la nivel mondial ma lasa cu gura cascata de admiratie...

Deci : HAI ROMANIA !!
dragos01
cum putem trimite si noi o incurajare si sa stim ca ajunge la fete?, inainte erau parca niste initiative ale ziarelor de sport care puneau la dispozitie o adresa de email
maxiK
QUOTE(alex275 @ 16 Dec 2005, 13:20)
Sambata ora 14.30
Romania-Ungaria
ora 17.00
Rusia-Danemarca

Avem 8 (opt) victorii din 8 meciuri. Am batut campioana mondiala (Franta) si campioana olimpica (Danemarca)!!! 124.gif
Suntem la un pas de finala si de AUR!
Ce mai vreti?
*



Vrem medalia de AUR !!!!! wub.gif
alex275
QUOTE(dragos01 @ 16 Dec 2005, 14:05)
inainte erau parca niste initiative ale ziarelor de sport care puneau la dispozitie o adresa de email
*




Da, dar din pacate vorbim de handbal, nu de fotbal!!! Nu putem decat sa le asteptam pe aeroport cu un buchet de flori si sa le multumim!
Eu voi cauta adresa respectiva, sa vad ce pot sa fac!
ssilviu
suntem in finala!!!!!
novio
HAI ROMANIA!!!!


alex275
URAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 124.gif 124.gif 124.gif 124.gif 124.gif 124.gif
Suntem in finalaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dupa un meci nerecomandat cardiacilor, Romania e in finala Campionatului Mondial de handbal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ne-au furat arbitrii suedezi, dar tot degeaba! Vom juca finala campionatului mondial!!!
Romania-Ungaria 26-24!!! 124.gif 124.gif 124.gif
razzu
URAAAAA SINTEM IN FINALA!!!!!!!!!!!

168.gif


LATER mama.... 3 posturi intr-un minut laugh.gif
DragosP
QUOTE(novio @ 17 Dec 2005, 15:54)
HAI ROMANIA!!!!
*


Bravo fetelor!
Dreamer
Ce meci frumos ! Incredibil !!! 26-24
Suntem in finala !!!
valuri.gif
Avem o echipa extraordinara !
alex275
QUOTE(driverx @ 15 Dec 2005, 15:46)
ohmy.gif  unsure.gif  wacko.gif  rolleyes.gif
blink.gif Unde ai vazut tu FEMEI frumoase la Handbal? Eu doar niste femei cam....brute am vazut in sport-ul asta. N-am nimic cu ele, nu imi sariti in cap, dar vreau sa vad femeie frumoasa cu cariera serioasa in handbal.
*




Si Tereza Tamas e urata? Nu stiu ce femei brute ai vazut tu, da eu am vazut femei bune si frumoase!!! tongue.gif
SUPERCAR
Suntem in finala...nu imi vine sa cred si avem sanse sa castigam in fata Rusiei...am invins o echipa puternica ca Ungaria.
BRAVO ROMANIA
alex275
Cum bine au subliniat comentatorii, de 15 ani n-a mai facut asemenea performanta o echipa! (Ma refer la sportul de echipa) Bravo lor! Trebuie sa fim alaturi de ele, in finala! Eu recunosc, ca desi sunt microbist inrait, am umplut peretii cu sange, mi s-au umflat degetele de la peretii cu care au facut cunostinta, si mi s-a umflat capatana de cat am dat cu ea de tot ce mi-a iesit in cale! Acum sunt multumit, am ajuns in finala si avem mari sanse s-o castigam!
Spunea Valentine mai sus ca nu prea e la curent cu valoarea echipelor nationale de handbal. Ok, asa e, putini sunt la curent cu altceva decat fotbalul! Dar acum, echipa Nationala de Handbal joaca finala Campionatului Mondial!!!
La 17.00 incepe meciul care ne va da adversara din finala! Ei?
Eu va propun sa va uitati!!! tongue.gif
kukuruz
user posted image

Bravo fetelor!
Valentine
Intr-adevar impresionant! Cand e finala?
kukuruz
QUOTE(Valentine @ 17 Dec 2005, 19:09)
Intr-adevar impresionant! Cand e finala?

Zice in ziare:
"Premierul Calin Popescu-Tariceanu va sustine din tribuna echipa de handbal feminin a Romaniei in finala campionatului mondial de duminica, 18 decembrie, de la Sankt-Petersburg. Primul ministru a promis inca de miercuri, dupa sedinta de guvern, ca va zbura in Rusia daca handbalistele noastre se califica in finala.

Romania a invins Ungaria cu 26-24 (15-14) si s-a calificat in finala Campionatului Mondial de Handbal feminin, din Rusia. Va juca impotriva uneia dintre echipele care castiga astazi in cea de-a doua semifinala disputata intre Rusia si Danemarca."

logany
Fetele au demonstrat ca daca se joaca in ECHIPA pot muta ...muntii din loc .Sper ca si acest... URS sa fie infrant,chiar daca este pe teren propriu.Mizez pe sangele latin ,imprevizibil, al fetelor, cat si pe inteligenta antrenorului.Oricum ,felicitari fetelor , pentru ca ati ajuns in FINALA CAMPIONATULUI MONDIAL!!!Numai daca vrei...poti!!! si mai mult...AUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! popa.gif
kaspersky
@Valentine: miine 18.12.2005 16:00 - TVR2 - Romania - Rusia
adister
Bravo fetelor! Si la mai mare!

Echipa Romaniei a a avut la campionatele mondiale de anul asta un parcurs remarcabil, si asta o spun nu neaparat ca urmare a celor 9 victorii consecutive, ci mai ales a atitudinii pe care a aratat-o in teren. Se vede clar ca au incredere in ele, chiar daca gresesc intr-o faza, lupta si recupereaza terenul pierdut in fazele urmatoare. E ceva neobisnuit pentru o echipa romaneasca - sper sa fie o "boala" care sa se ia.

Acum cateva luni cand antrenorul Tadici a exclus-o pe Carmen Amariei din lot am crezut ca omul a luat-o razna - nu e putin lucru sa dai afara cea mai buna marcatoare pe care o ai la dispozitie. Insa felul cum arata echipa Romaniei zilele astea arata ca a avut dreptate: a eliminat o potentiala sursa de probleme si a creat un grup, un mecanism care functioneaza perfect. Si e practic aceeasi echipa care in ultimii ani pleca la fiecare turneu cu obiectiv sa atinga semifinalele si claca la primele meciuri din grupa.

Chiar cred ca avem sanse cu Rusia.


HAI ROMANIA!!!
DragosP
QUOTE(kaspersky @ 17 Dec 2005, 19:50)
@Valentine: miine 18.12.2005 16:00 - TVR2 - Romania - Rusia
*


TVR1
mircea-daniel
SUNTEM IN FINALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Doamne si ce meci frumos a fost...Mi-a placut ce le-au facut unguroaicelor. La sfarsitul meciului, in ultimele 10 minute,cand am luat golul de 26-24, se vedea ca le cedasera nervii unguroaicelor. A fost frumos. Imi venea sa plang si eu cand le vedeam pe fetele alea cum plang de fericire.
pastrama
Oare cand o sa vedem asa ceva si la fotbal???
Bravo fetelor!!!!!!!!!!!!!
Dreamer
Mi-ar place sa fiu in tribuna si sa sustin echipa smile.gif
madalina
Sunt curiasa, indiferent de rezultatul de maine, la primul meci pe acre il vor avea acasa fetele, cati oameni vor merge in sala...
Jack Daniel's
QUOTE(madalina @ 18 Dec 2005, 01:25)
Sunt curiasa, indiferent de rezultatul de maine, la primul meci pe acre il vor avea acasa fetele, cati oameni vor merge in sala...
*


Iti raspund eu . PUTINI sau FOARTE PUTINI ! Romania Rulllzz !
adister
Din pacate si eu cred ca daca urmatorul meci se va juca la Bucuresti vor fi foarte putini spectatori. Cu totul altfel se pune problema unui meci la Zalau, Rm. Valcea, sau in alt oras unde se joaca handbal adevarat - si unde nu exista influenta fotbalului.

O mare parte de vina o au ziarele de sport care trimit stirile despre alte sporturi in ultimele pagini, de unde nu pot sa ajunga pe prima pagina decat in cazul unei intrari in semifinale. E mult prea putin, fetele astea au castigat 8 meciuri la rand pentru privilegiul de a acapara prima pagina. In schimb avem o pagina intreaga dedicata lui mutu care a pierdut nu stiu ce proces cu chelsea (gazeta sporturilor de ieri)
ssilviu
explicatie e simpla: cititorul majoritar de GSP este publicul mancator de manele si de ciau darwin, si nu exista nici un interes in a-l pierde, din moment ce si acum publicitatea se da exclusiv pe numarul de cititori, si nu pe calitatea lor...
madalina
LA noapte se organizeaza in Piata universitatii o "adunare" pentru handbaliste
DragosP
QUOTE(madalina @ 18 Dec 2005, 13:21)
LA noapte se organizeaza in Piata universitatii o "adunare" pentru handbaliste
*


Din păcate, s-a întâmplat... Am pierdut și n-a mai scris nimeni... sad.gif
Din păcate n-am reușit să ne recuperăm tezaurul, da' tot e bine: BRAVO FETELOR!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.