Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Indicator nivel GPL
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ymirceay
Am probleme cu indicatorul de nivel GPL al unei instalatii Lo.gas
Initial (chiar din prima zi de montaj) toate LED-urile verzi erau aprinse, deci indicau ca rezervorul de GPL este plin desi aveam doar 10 l. Am facut un plin de gaz (50l), toate LED-urile verzi pana cand am ramas fara gaz. Am fost la cei care au montat instalatia, au miscat de senzorul magnetic montat pe butelie si acum am un singur LED aprins, cel rosu, care indica butelie goala desi am cam 25 l.
Care credeti ca ar fi problema...plutitorul din butelie? senzorul magnetic? (cel din care pleaca si firele catre comutatorul din interior) sau altceva?
Valeriu
Cred ca plutitorul... si la mine , cind mi-au montat-o au strimbat tija plutitorului si se bloca. A trebuit sa fac scandal mare ca sa mai demonteze multivalva odata...si sa mi-o schimbe !
TheSaiLor
Pai nu ai garantie? Du-te peste ei pana merge bine. Eu nu am reusit intr-un an sa nimeresc un comutator care sa indice bine. Si am incercat vreo 4 pana am bulit si casat masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.