Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Renault Megane 3
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Ma3x
Salutare,

Sunt in cautarea unei masini si dupa ce m-am documentat putin in weekend am hotarat sa merg tot pe 1.5dci/Megane.

Ce caut :
- Fara accidente grave
- Preferabil cu istoric
- Acceptare test in service
- KM (preferabil reali si cat mai multi sub 200.000)
- An >= 2010
- Euro 5
- Break (hatch-ul poate fi un compromis)
- Motorizare 1.5dci 90cp > 1.5dci 110cp (> 1.6 16v poate fi un compromis) - cutie manuala
- Dotari de bun simt pentru un om nu foarte pretentios : esp, jante aliaj, clima (poate fi un compromis), restul sunt +

Caut o masina intr-o stare tehnica buna (se verifica in service), estetic se accepta defecte minore specifice orasului/modelului ..

Buget : pretul pietei ... 5k +/-

Poate e cineva pe aici care vrea sa isi inlocuiasca agregatul ...
vlad4466
Salutare!

Am un Megane 3 de vanzare, e fabricat in 2009 dar la uzina din Spania, nu din Turcia cum au fost cele din anii urmatori. 1.6 16V hatch, 110.000 Km, primul proprietar cumparata de noua de la Meridian Auto

https://www.reno.ro/-VAND-Megane-3-1-6-16v-...09-t312653.html

sunt cam multe compromisuri, dar daca te intereseaza si ai intrebari iti stau la dispozitie.

Ma3x
up
Ma3x
inca up
pretul pietei 5 - 6k +/-
Freeland
Salut. Am un Megane din 2012, 1.5- 110 cp, hatch, automat.
https://www.olx.ro/oferta/renault-megane-ii...dc-ID9iy5R.html
Ma3x
Salut, multumesc de oferta, dar nu caut CVA.

Up si intrebare, exista diferente calitative sau de fiabilitate insemnate intre hatchurile de Turcia si cele de FR/ES ?
dan22y
Exista wink.gif mai ales la tren rulare fata si tot ce tine de acesta. Daca, cauti bine pe forum o sa gasesti ce si cum...
Ma3x
Multumesc @dan22y.

Inca up.
Ma3x
Up.

Imi poate recomanda cineva un service in Bucuresti unde sa pot verifica o masina istoric + clip (erori, injectoare, DPF etc .. ) + mecanic ?
Serus e ok ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.