Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se opreste in mers
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Viorel04
Salut, de ceva timp am probleme cu dacia 1310 injectie din 2002 si anume se opreste in mers cand apas ambreajul(vreau sa opresc) si asta numai cand este motorul cald. Am avut motorul la segmentat deoarece manca mult ulei si mentionez ca facea asa si inainte. Masina este pe gpl si nu stiu daca face asa si pe benzina deoarece merg numai pe gpl. Ce poate sa fie? Poate sa fie de la ceva electric de la gpl? eu am probleme cu alternatorul nu prea incarca suficient si ma gandeam ca ramane fara curent cand scad turatiile, iar acum am observat ca acea bucata de plastic de la alternator s-a topit deci ceva nu este in regula nici acolo.
mecanick_maverick
Daca mai circuli cu ea asa , ai sa prajesti de tot alternatorul ( si bateria sufera ) ai cel putin o dioda in scurt .
Oldredlady
Ori repari ori inlocuiesti de tot alternatorul, nici nu e scump unul second. Apoi revezi problematica
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.