Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme cu RadioCD-ul
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
chichi
Am văzut pe forum o problema asemănătoare la Dacia Logan Kiss FM.

Am Logan Laureate din 2012, radio Cd-ul a mers relativ bine pana acum, când orice CD as baga în el (vorbim aici de CD-uri originale), îmi arata mesajul:

"Checking disk: CD ERROR"

și îmi scoate CD-ul afara.

Menționez ca și Logan-ul meu este dotat cu Blaupunkt. Din nefericire, mașina nu mai este în garanție, deci pe mine ma va costa integral reparația sau înlocuirea aparatului. Singurul meu "avantaj" este ca am și mufa de USB și pot asculta mp3-uri de pe un stick, deci reparația aparatului nu este chiar atât de urgenta și mai poate aștepta!...

Merita reparat radio CD-ul? Este recomandat sa-l înlocuiesc cu altul? Si dacă da, pentru ce modele as putea opta ca sa-mi păstrez funcționale comenzile de sub volan legate de aparat?
Lord Hades
Vezi ca sunt cd uri pt curățare cap de citire. Nu costa mult și poate ai noroc.
Spor la treaba.
sobolan
cd-urile alea strica lentila,lent dar asta fac.....cat despre aparat poti sa spui ca e "piece of junk".....
pistritu
are dreptate soarecele. Cel mai bine alt aparat radio CD din start.
chichi
QUOTE(pistritu @ 20 Dec 2017, 12:44)
are dreptate soarecele. Cel mai bine alt aparat radio CD din start.
*



Comenzile de lângă volan (schimbat radio sau CD, volum) sunt compatibile cu orice fel de radio CD?
chichi
QUOTE(pistritu @ 20 Dec 2017, 12:44)
are dreptate soarecele. Cel mai bine alt aparat radio CD din start.
*



Ce marca și model de radio CD cu Bluetooth ar trebui sa-mi iau, astfel încât aparatul sa fie compatibil cu toate comenzile de pe volan?

A mai înlocuit cineva radio CD-ul de pe Logan, fără ca sa sacrifice din avantajele vechiului radio CD?
einstein1984
vezi pe forum ca face un baiat interfete entru cmenzile volan dacia catre raiouri alpine si pioneer parca.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.