Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stopurile/lampa spate Break interschimbabile
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Oldredlady
Stopurile/lampa spate dacia 1310/1410 Break model vechi pana-n 1996 (cel cu garnitura cauciuc la ext.) poate fi inlocuit cu tipul model nou , dupa 1998, tot de break. Ma refer daca merg plug-and play, direct pe caroserie (ca si gabarit, montaj, fara partea de electric, aia o refac eu, mufe , etc.)
MUltumesc colegilor. 1zhelp00.gif
sorin1983
nu.
Oldredlady
Lamurit bustean ! radmasa.gif
Adrian Frigo
Cu ceva modificari minore(pozitionare si gauri)merge de minune!Ba chiar mi se par si mult mai frumoase si potrivite fata de TV... happy.gif
Oldredlady
Adrian, asta n-ar fi o problema, dar vizual :
- la model TV (tip vechi) stopul este in afara haionului, la TN este la nivel, plus liniatura laterală. De asta am cerut sfaturi că mi se pare că aripa spate Break , nu cumva este scurtata, și astfel se lățește ?? Stopul nou este mai lat parcă. Nu am mașina să pot proba, vreau să cumpă 2 lampi TN și să le înloc. pe cel TV, nu mai găsesc bune ți cauciucul ală se coace și crapa anual. De asta vă solicit!
Ov
difera aripile, trebuie sa tai din ele, Sorin ti-a dat un raspuns foarte bun si foarte complet: nu!
sorin1983
eu am crezut ca nu trebuie sa desenez...daca nu ma crezi cumpara d-alea si iti faci de lucru...
@Adrian: ai montat asa ceva? ai desfacut vreun stop de break de pe caroserie? monteaza-le tu cu modificari minore si vorbim dupa...
cu un flex poti sa pui si de s-klass...
uite stopuri de calitate pentru masina ta:
https://www.olx.ro/oferta/vind-stopuri-fran...html#58f2afcb9e
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.