Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Razvan351
:rolleyes:Salutari
Am o dacie 1310 si nu are forta in ea.La relantiu se trureaza ,merge perfect,iar cand o bag in viteza da sa moara nu are forta sa plece de pe loc.
Dă rateuri tot timpul chiar si cand sta la relantiu,ce sa fac ca sa mearga bine,adica sa traga bine si sa nu mai dea rateuri.
Va rog ajuati ma si spuneti mi cum sa ii reglez carburatorul si delcoul.
axabrt
Nu mă pricep dar îmi dau cu părerea
O fi avansul căzut în baia de ulei
bion
Ala era relantiul la unu din Cluj care conducea in x.
Intersant ca Dacia 1310 marge perfect la relanti dar da rateuri. O fi racit?
[attachmentid=1628082796]
maho
1310 din '78?! Nu, zau....
Aia cu "La relantiu se trureaza ,merge perfect" e totala. tongue.gif



Cre'ca-i clona, si cam banui cine (unul cu mod-prev., si nu-i ninja). Prea a nimerit direct aici, in loc sa caute in zona tehnica.
bygy007
schimba condesatorul
ady77
sau mai bine, schimba masina.
DragosP
Are un țăcănit la volan.
maho
QUOTE(bucatzel @ 13 Mar 2018, 09:58)
Pentru cazul in care maho se inseala.

Daca se-ntampla, n-am nici o problema sa recunosc, da' acum nu e cazul. Omu' a dat un goagal si a citit primul rand si trei sferturi din al doilea, din primul link (de pe wiki) al paginii. Partea proasta e ca n-a avut macar rabdarea (daca vroia sa incerce un "pescuit" mai decent) sa se documenteze ca in 1978 dacia 1310 nu exista nici macar ca prototip (aparut si prezentat in '79, la EREN).
La ora asta, din ce stiu eu (Ov poate confirma sau infirma), nu exista dacii 1310 mai vechi de 1982.

Cred ca tipul va disparea dupa ce revine omu'nou, cum s-a mai intamplat un caz (la "Zona financiara"). Oricum, ca divertisment n-am nici o obiectie, ca si-asa era cam plictiseala p-aici. tongue.gif
bucatzel
Pot si eu... Exista 1310 din '81. Una s-a vandut chiar aici la bursa.

Ni' nu vreau sa stiu ce haos era in fabrica, daca produceau in acelasi timp 1300, 1300 cu elemente de 1310 si 1310.

In plus, daca-i clona, e miscare foarte riscanta, pesemne uita cat de iubit e un asemenea comportament.
ady77
@Maho: Speram sa apreciezi ca din respect pentru tine i-am zis sa-si schimbe masina nu sa isi ia masina tongue.gif
maho
Apreciez, chiar daca ti-a fost frica sa te plimb cu una adevarata. tongue.gif
@bucatzel: totusi, '78? In fine, nu mai insist pe subiect.
axabrt
Poate e o Dacia 1300 recarosata pe 1310. Am avut eu așa ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.