Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Piese dacia 1300/10 -1100 /Oltcit
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sobolan
Vand :
-carburatoare(3) din care unul de 1300 irma ,ca nou,are maxim 500km,is bune toate,is testate,merg stas....toate+piese de rezerva gen garnituri,plutitoare,cui pontou si ce mai e in cutie la 150ron(pomana).....
-presa arc dacia(pentru fata ,dedicata) -albastra - 60 ron
-presa arc dacia(fata,merge si la alte marci) -60 ron
-becuri galbene far dacia 1300/10 -3buc-25ron(toate)
-sigle fata dacia-25 ron ambele
-sigle spate -30 ron toate
-set camasi(cilindri) NOI regata pitesti 1300cc ,la vaselina- pret 50ron
-radiatoare Brasov(cu) -100ron impecabile toate
-2xtelescoape bune-bune COMPA de spate-80ron ambele
-motor 1400cc 102-13 refacut total,set nou top-nec,arbore ST uzina,cuzineti romlag,pompa ulei noua pulsor,distributie noua brampton cu patina rolast,chiuloasa 1600 refacuta total,are 3000km,vine cu pompa de apa noua sachs si ambreiaj de 180 ca nou de uzina -300ron-ma deplasez cu el 50 de kilometri gratis.....a fost pe masina mea(dacia verde 1310),refacut de mine.
-scaune+banchete de 1300 din vinilin negru bune-bune 100E
-macarale geamuri mecanice dacia 1300/10 -40 ron buc,ca noi.
-Piulite pentru jante aliaj dacia (CMS/ELBA) 12buc=45ron


Aduc orice piesa din remat,cautam ce e bun.Am si vreo 3 dacii 1100,Oltcit,ma sunati si vorbim.
0775332454 Ionut,stima !
sobolan
alt oltcit,crem.....pot gasi aproape orice de dacii vechi,dacii injectie,oltcit,aro,raba,dac,Trabant(sunt vreo 5 din care 3 inmatriculate !!! in stare aproape perfecta) etc.....chiar si alte marci,dacii logan in general,megane 1 si 2 ,clio,motoare 15dci,cutii,interioare,anexe,solenza,vw,opel,etc.....

am o pereche de boxe alpine si o pereche de boxe west,ambele arata ca noi,impecabile ....am vreo 3 baterii bune,au ochiul verde....

radiatoare de brasov bune,vase de expansiune din sticla,vase stropgel model 84 patrate cu pompe ddr ,ce nu am caut....etc,etc.......

motorul 102-13 il dezmembrez,daca vrea cineva chiuloasa,are internele ca noi,ma incurc de el,mai am un motor frantuzesc 810-02,nu e probat,din ce stiu eu mergea fain,se invarte liber ok,aparent nu-s probleme cu el....adaug si un motor 810-99 din 84,merge stas,are presiune la ulei ok,toarce ca pisica smile.gif .....intrebati daca e ceva.
oldtimercraiova
Bordul de pe Oltcit este necrapat, sau mi se pare?
sobolan
oltcitul albastru are bord negru/albastru si are o crapatura,celalalt crem are bordul negru/crem impecabil....adevarul e ca am pus pozele cam aiurea wacko.gif
bogdan2001
Am trimis mesaj
tpv
Salut,
ma interesesaza un buton in 2 pozitii pt stergatoare de parbriz Dacia1300>
oldtimercraiova
Ne auzim in PM.

Merci de info!
BigCuriously
Salut, Sobolan! Ai 2 scaune rabatabile originale pentru dacia sport?
sobolan
QUOTE(tpv @ 18 Mar 2018, 19:56)
Salut,
ma interesesaza un buton in 2 pozitii pt stergatoare de parbriz Dacia1300>
*




este....doar pentru acel buton nu ma deplasez la posta ! sad.gif

QUOTE(BigCuriously @ 19 Mar 2018, 00:58)
Salut, Sobolan! Ai 2 scaune rabatabile originale pentru dacia sport?
*



era una pe-acolo odata,sa verific maine !

la restul v-am raspuns pe pm !
tpv
Fa rost de buton sau chiar doua si facem un pachet!
M-ar interesa motorul da e prea departe de mine, s-au un bloc motor de 1400 tip 102-00 palier normal nu marit.
Adrian Frigo
M-ar interesa si pe mine mai multe dar...nu raspunde nimeni... sad.gif sad.gif
sobolan
QUOTE(Adrian Frigo @ 20 Mar 2018, 00:16)
M-ar interesa si pe mine mai multe dar...nu raspunde nimeni... sad.gif  sad.gif
*




am vazut tarziu,am uitat,is cam habauc de cateva zile.....iertare,te sun maine sau suna-ma cand poti.....
azi a fost vremea rea,pana nu se indreapta nu ating nici macar un surubel,e timp de toate....
Adrian Frigo
QUOTE(tpv @ 19 Mar 2018, 14:45)
M-ar interesa motorul da e prea departe de mine, s-au un bloc motor de 1400  tip 102-00 palier normal nu marit.

Eu stiam ca 102-00 a fost numai PM... huh.gif blink.gif

@sobolan-nu-i problema,sun eu!
BLUE R 19
QUOTE(Adrian Frigo @ 20 Mar 2018, 04:30)
Eu stiam ca 102-00 a fost numai PM... huh.gif  blink.gif
*



Primul motor de 1,4 a fost 102-00 si avea palier mic, apoi au facut si 102-00 cu palier mare, fara sa schimbe codul...nu era important blink.gif

sobolan
eu am vazut doar 102-00 e cu palier mare...oricum nu am de unde sa gasesc asa ceva !
razvan1985
QUOTE(BLUE R 19 @ 20 Mar 2018, 12:28)
Primul motor de 1,4 a fost 102-00 si avea palier mic, apoi au facut si 102-00 cu palier mare, fara sa schimbe codul...nu era important blink.gif
*


Eu,pe a mea din '88,am 102-00(1397),dar am curaj sa pun pariu ca e palier marit,n-am auzit pana acum de 1.4 palier normal... huh.gif
sobolan
QUOTE(BigCuriously @ 19 Mar 2018, 00:58)
Salut, Sobolan! Ai 2 scaune rabatabile originale pentru dacia sport?
*




salut din nou,dacia sport nu mai este,cat am tot spus prin stanga si dreapta ca e un sport nimeni n-a zis nimic....scaune de oltcit rabatabile merg ??? de alea am o pereche bunisoare....daca nu caut o pereche bune de golf 2/3 rabatabile...optiuni ar mai fi wink.gif

QUOTE(tpv @ 19 Mar 2018, 15:45)
Fa rost de buton sau chiar doua si facem un pachet!
M-ar interesa motorul da e prea departe de mine, s-au un bloc motor de 1400  tip 102-00 palier normal nu marit.
*



am si mai multe butoane de alea.....bloc motor oricand dar nu 102-00,odata era unul pe un papuc dar nu cred sa mai fie,treci pe 102-13/14 ,asta e sleep.gif

Dupa cum am vorbit cu toata lumea,cum se indreapta vremea ne apucam de dezmembrat,pana atunci admiram bradul de paste smile.gif
BigCuriously
@sobolan

Salut! Multumesc pentru veste despre scaune. sad.gif

Am scaune in Golf mk II, nu sunt bune in cauza era pozitie incomoda, fiidca ca nu pot sa vad la semaforul.

M-am razgandit cel oltcit, nu sunt pregatit sa decis. Sunt curios, ce pret pt 2 scaune in Oltcit?

Cand vei gasit o Dacia Sport, anuntati-ma. Multumesc frumos! rugaciune.gif

Respect
sobolan
@oldtimercraiova : bord oltcit impecabil fara crapaturi cu ceasuri de bord,blocurile lumini/semnalizare,complet,asa cum ai cerut !
trebuie spalat de praf,vreo 5 zile a stat masina fara parbriz.....




Mda,cu unii oameni nu faci treaba.....
bordul de oltcit revine la vanzare complet cu ceasuri cu turometru,butoanele de sus si bloc lumini/semnalizare....complet....300ron,e in stare impecabila ,fara crapaturi,fara zgarieturi,eu personal l-am demontat....
johnybic
UP recomand vanzator serios
sobolan
mersi,valabil ! smile.gif
Ov
vezi ca ti-am dat si eu un mesaj biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.