Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Motosapatoare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
romanvs
Salut ! Detin de curand o motosapa Ruris 751 ks si sunt novice cu astfel de utilaje.
Uleiul recomandat de Ruris este 15w40 api sl.As dori sa bag in motor un ulei mai bun deoarece uleiul lor nu prea ma incanta.
Daca exista cunoscatori care ar putea fi interesati de acest subiect ii astept cu placere.
Orice discutii despre motosape sunt binevenite.
Victorine
Verifica daca are ulei in cutia de viteze, a socrilor a venit fara si au si folisit-o putin asa pana m-am sesizat eu din cauza zgomotului. Carburatorul era o chinezarie care la un moment dat a facut functionarea imposibila asa ca l-am schimbat cu alta chinezarie identica.
einstein1984
vb cu user123, iti zice el de care amsoil trebuie. Dar folosesti motosapa hobby, duminica dupamasa sau esti pasionat, o duci la curse de motosape? Ca atunci trebuie altfel de ulei.
bion
Tuning la slz. motor si pe puntea spate. rolleyes.gif
romanvs
Pentru rodaj am pus uleiurile lor la motor și la transmisie pe care îl voi da afara după 5 ore de funcționare. După cum am spus în primul post vreau după aceea un ulei de marcă mai bun pentru motor.
Nu o duc la curse wink.gif vreau doar sa ii lungesc cât mai mult "viața" ca să am cu ce sa îmi muncesc gradina.
Știu ca motosapa asa lăudata "produs 100%romanesc"este chinezeasca, dar asa a fost bugetul.
romanvs
Observ ca nu sunt prea multi interesati de acest subiect... sad.gif
Am gasit uleiurile care ma interesau la Yacco(15w40,80w90).

Orice alte discutii despre motosape/motocultoare sunt binevenite.
dacis
Mai ales pentru cei care stau de la etajul 8 in sus! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.