Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutor identificare zgomot
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
costy81gl
Am pus un film aici: https://www.youtube.com/watch?v=F_gGzd8n_DM

Se aude cand las acceleratia libera. Daca accelerez sau franez, dispare. Se aude indiferent daca apas ambreiajul sau il las liber. Am ridicat masina pe 2 cricuri si am invartit rotile cu mana, le-am turat in gol, dar nu se aude. Pe langa bataia respectiva se mai aude incet si un zgariat de tabla, tot ritmic, in functie de viteza

In service, mecanicul nu a gasi nimic in neregula decat un usor joc la capetele de bara (pe care mi le schimba de cate ori ma prinde, de parca e singurul lucru pe care stie sa-l faca) si mi-a facut programare peste o saptamana. Am impresia ca arunc banii de pomana. Oare ce ar mai trebui verificat? Masina merge bine, in rest.
arancaza
Salut, am vizionat inregistrarea iar ceva asemanator am patit si eu de la o bucata de ferodou rupta pe stanga spate.
Daca zgomotul se aude pe spate ar putea fi de acolo,si grija mare sa nu se blocheze roata in mers.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.