Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Butoane "Cruise Control" (tempomat)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Catalin S.
Salutare!

Doresc să achiziționez tot ce ține de Cruise Control (tempomat) pentru Logan Ph2.

- buton bord activare "cruise control"
- butoane volan sânga / dreapta
- panglică (spiră) volan

Aștept oferte aici, fie second hand, fie noi!

Din păcate nu am prea multe postări ca să pot răspunde la mesajele private, așa că dacă se poate aș dori să-mi scrieți aici sau la tel. 0771685052.

Mulțumesc!
einstein1984
sa iei si contactor ambreiaj. dar butoanele vezi ca nu prea se vand separat de volan.
Catalin S.
Mulțumesc pentru sfaturi!

Din fericire și contrar așteptărilor, Logan SL Plus are TOATE cablurile și contactele trase pentru opționalele cu care vin variantele Prestige. Deși auzisem zvonuri în acest sens, ieri am verificat asta cu un prieten. Interesant. nu-i așa? Să dai pe un SL Plus cu tot cu discount 7350 euro și să-l faci în timp variantă Prestige cu puțini bani, este cu adevărat o super afacere!

Referitor la operațiunea pe care am de gând s-o fac, momentan am montat butonul de activare C.C. din bord. Dealtfel am atașat poze cu mufele pentru butonul C.C. din bord (montat deja ieri). Se mai poate vedea în poze și cablajul + mufa pentru geamuri electrice spate (urmează să le "activez"), butonul pentru ECO (urmează) și mufe / cablaj oglinzi electrice (urmează și ele).

Butoanele de pe volan le-am găsit și p-alea, dar la Topoloveni / Pitești. Am vorbit cu cineva care stă în zonă să le cumpere când are timp, dar cu un telefon înainte, pentru că poate le găsesc aici, la București și nu mai e nevoie. Oricum, se găsesc la "băieți" cam toate cele necesare. Timp să ai de căutat și disponibilitate de deplasare.

Cât despre acei contactori sau cum se numesc, am atât la pedala de accelerație cât și la cea de ambreiaj. A verificat asta "guru" T0rquemada zilele trecute.

Cu panglica (spira) în schimb este un pic mai complicat. Mulți "dezmembratori pricepuți" spun că au, dar în realitate, când vine coletul constați că este din aceea simplă. Panglica pentru C.C. trebuie să aibă 3 cabluri spre volan. Cele găsite de mine la preț atractiv spre decent au doar pentru C.C. și airbag, nu și pentru claxon.

Cablaje + mufe - geamuri electrice spate și Cruise Control.
[attachmentid=1628088354]

Cablaje + mufe - buton ECO și oglinzi electrice.
[attachmentid=1628088355]

În continuare anunț valabil!
Mă interesează în principiu panglica!

Mulțumesc!
Catalin S.
Hai cu spira, neamule! smile.gif

În continuare aștept oferte decente de componente pentru cruise control / tempomat de Logan Ph2.

Mulțumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.