Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renuntare la forum
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
luck33ro
Postez si aici pentru userii care m-au interpelat in PM dar si ptr. ceilalti motivul pentru care nu mai sunt activ.

Din pacate calitatea forumului se duce de rapa cu indivizi de teapa lui DragosP. Daca mai au si drept de moderare atunci chiar e jignitor la adresa celorlalti useri. Am anuntat echipa forumului ca nu mai comentez pe forum atat timp cat nu fac ceva in privinta asta.
Au plecat multi useri si moderatori de calitate ... nimeni nu a facut nimic sa rezolve problemele.
Bafta
bucatzel
Sincer, as inclina sa cred ca nu DragosP e de vina pentru limbajul pe care alegi sa-l folosesti la adresa coforumistilor cu care nu esti de acord... Daca te ajuta la ceva, ai primit de la el ban-ul pe care altminteri l-ai fi primit de la mine.
gabize
De vină e tolerarea ariilor politice la cafenea. Au creat mai multe dușmănii și au adus mai multe insulte decât toate întâlnirile forumiștilor. wink.gif
Să nu mai vorbim despre faptul că au (am) plecat mai toți.
Iar tu, luck, cu tot respectul, faci parte din "gașca" ce-a golit cafeneaua de useri. Acum te dai victimă?
Agrig
Ariile care tolereaza politica aduc un numar imens de postari si bineinteles le indexeaza si Google.
Asta este cel putin un motiv pentru care sint tolerate de majoritatea forumurilor.
O moderare agresiva duce la scaderea numarului de useri si la o lehamite generala de a mai posta ceva, una relaxata conduce la tensiuni nejustificate in rindul membrilor.
Pina la urma echipa de administrare a forumului face compromisurile de rigoare.

gabize
Corect, dar pot fi mutate ca arie separată. Așa, ei se pot trage de brăcinare în ce limbaj vor, în incinta lor.
marksman
Propun infiintarea sectiunii speciale "Politica" in cadrul Cafenelei. Moderatori: verci, pleshea si omulnou.
DragosP
Uite așa ne pleacă toate valorile...
Mă Luck, îmi cer scuze că m-ai porcăit de câte ori ai prins ocazia, că pe Dizzy l-ai gratulat în felul cum ai făcut-o, că Ake ți-a greșit dramatic de i-ai făcut și lui topic la un moment dat.
Eu fiind sursa porcăriilor scrise de tine la adresa celor pe care-i desconsideri (și sunt mulți din păcate), încă o dată-mi cer scuze.
Nu pleca, nu te lăsa doborât doar de 60 de zile de moderator preview de la mine, de 30 de la bucatzel și de celelalte (vreo 14) sancțiuni din lungul tău warn-log.
kog
Ce smecherie si cu politica asta. Poolimea se porcaieste pe forumuri, se cearta, se scuipa si se injura in timp ce "idealurile" lor politice isi vad linistiti de afaceri si furaciuni din buzunarele aceleasi poolimi. Sa tot traiesti in secolul XXI.
Agrig
Piine si circ, aia era pe vremuri, acuma doar circ!
Asta e politica.
argon
Au rămas numai scursuri pe forum, de n ani v-a zis Liviu. Ați fost preveniți.
cj98czh
Sa nu imi spui ca vrei sa pleci si tu?
yhattori
Argon e de serviciu la tabloul de sigurante.
cj98czh
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Agrig
QUOTE(argon @ 10 Jul 2018, 17:31)
Au rămas numai scursuri pe forum,...
*



Multumesc frumos!
radmasa.gif
aurelyan
QUOTE(cj98czh @ 10 Jul 2018, 18:33)
Sa nu imi spui ca vrei sa pleci si tu?

Imposibil, mai sunt atatea recorduri de impartasit.
mars
Da’ cine va tine cu forta pe forum? La revedere si-un praz verde.
Bicicleta galbena
Pfff.... forumu'... get a life, instead.

DC/Reno clar sunt mai misto decat FB, si probabil cam toti de aici au devenit useri cu ocazia Daciilor din batatura. Migrarea spre Cafenea devine naturala, dupa vreo doi-trei ani de citit despre 10w40 sau 5w40, sau ce anvelope sa iei...

Eu am cam renuntat sa mai scriu ceva pe topicele politice, pozitia mea anti-PSD si antijigodii ramane la fel de vie insa. Dar NU mai raspund lui Vergi, de exemplu, sau lui Klaus. Sa le raspunda cine doreste.

Despre moderatori: nici unul nu mi s-a parut pana acum rau intentionat, fac si ei ce pot, in limita timpului si efortului alocat. Unele sanctiuni mi s-au parut ciudate, intr-adevar (de ex a lui RZV), dar cred ca exista acoperire pt ele.


gabize
@mars:
Ce-mi place replica asta... profundă, inspirată dar mai ales plină de "moderație".
up.gif
mars
Si, ma rog, ce te asteptai? Las’ ca stiu eu ce vreau sa spun. Si o spun ca simplu user, ca moderez arii tehnice, nu Cafeneaua pe unde o ard unii dubios.
gabize
Daca e așa, și ți-o asumi "ca simplu cetățean"...
Altfel, din postura de moderator, zău că sună aiurea.
mars
Nici macar nu mai intru pe DC de ceva vreme, tot din cauza unora care nu stiu altceva decat sa se certe intre ei. Si dupa ce si-o fura dau vina pe moderatori. Nice, mature smile.gif.
cj98czh
Eu nu am intrat pe DC ... mai deloc, pacat ca sunt arii comune DC/reno ..
mars
Sper sa inchida klaus si aici. Eu chiar nu vad rostul topicului. E cumva un fel de “pentru fanii mei”? Daca da, nu-si are rostul aici.
DragosP
Care fani?
mars
Citeste primul post.
AR-18-MOS
QUOTE(Bicicleta galbena @ 10 Jul 2018, 20:11)
DC/Reno clar sunt mai misto decat FB
*


Într-o zi am zis să iau o pauză de la DC și să văd ce mai e pe FB... unsure.gif
[attachmentid=1628089969]
DragosP
Aha.
Care fani?
mars
Primul paragraf din primul post. Daca nu, vezi aici (da, sunt si in Braila).
DragosP
Bine, văd că e nevoie de un desen.
Cultura de imdb a lovit din nou: a interpela înseamnă ușor altceva decât, cred, sensul folosit/dorit in acel paragraf.
mars
Iti dai seama ca nu “dusmanii” l-au luat la intrebari pe PM...
DragosP
Nu, da' poate l-au luat cei care-l plătesc. Că doar superiorii te interpelează. Nu fanii.
mars
Treci peste cuvantul ala. E usor sa citesti si sa critici, e mai greu sa intelegi contextul.
ady77
QUOTE(mars @ 11 Jul 2018, 06:32)
Iti dai seama ca nu “dusmanii” l-au luat la intrebari pe PM...
*


Nici nu mai pot dormi la noapte, oare cine l-a luat la intrebari pe ninja pe PM? Eu, cel putin, nici nu observasem absenta lui rolleyes.gif
DragosP
@Mars: eu citesc ce scrie omul, n-am cum să trec peste cele scrise de Ninja. Nu e corect, nu e normal.
ady77
QUOTE(luck33ro @ 10 Jul 2018, 13:27)
Am anuntat echipa forumului ca nu mai comentez pe forum atat timp cat nu fac ceva in privinta asta.
*


Si? Ce a raspuns echipa forumului?

QUOTE(luck33ro @ 10 Jul 2018, 13:27)
nu mai comentez pe forum
*


Si unde comentezi? Ca fara ninja viata e pustiu.
gabize
QUOTE(ady77 @ 11 Jul 2018, 09:25)
Ce a raspuns echipa forumului?
*


V-ați făcut echipă? În ce ligă sunteți? huh.gif
cj98czh
Sateasca smile.gif
klaus
gata babaieti, ca aici nu e cafenea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.