Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tetiera incomoda
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
alexman1
Va salut cu respect
Am o dacia lodgy de o luna si vad ca totul e ok mai putin scaunul care imi da dureri de spate. Chiar daca il reglez cat mai vertical sau putin inclinat pe spate, coloana tot stramba sta si in plus tetiera ma obliga sa tin capul cam aplecat in fata ceea ce dupa vreo 300km imi da dureri cervicale .
Am incercat sa scot tetiera si sa o pun invers insa nu iese deloc de parca ar fi sudata. Pt spate am inteles ca se gasesc de cumparat niste chestii care iti tin spatele drept, insa nu stiu cum sa rezolv cu tetiera asta nenorocita.
Ce as putea face?
Multumesc
IRONICK
Reglajul lombar?
alexman1
Scuze ca intreb dar cum se face asta?Vad ca scaunul poate fi dat mai jos sau mai sus, sau pe spate.Mai are si alte functii? Nu am gasit asa ceva.
As mai avea o intrebare. Masina a venit in dotare radio care are si bluetooth si usb. Am incarcat pe un usb niste mp3-uri dar nu le recunoaste. Oare are careva doucmentatia de la scula asta ca in cartea tehnica nu scrie?Multumesc

Sa treaca un admin postarea la sectiunea dacia lodgy.Scuze de greseala...
IRONICK
Spatarul are cotiera integrata? Nu ai o "rozeta" pe axul ei si care merge rotita?
Poate depinde si de echipare daca ai sau nu.
alexman1
Are cotiera si rozeta.Il reglez cum vreau eu dar din cauza tetierei stau destul de incomod, cu capul apecat in fata. As vrea sa scot tetiera sa o pun invers insa nu reusesc ca pare fixa.
Pt spate am sa cumpar chestia aia care tine lombara dreapta, dar tetiera ma dispera.
einstein1984
tetiera se regleaza in inaltime.... invers nu cred ca merge ca are dinti doar pe fata tijelor nu si pe spate.
alexman1
Tetiera nu mergea reglata deloc pentru ca era intepenita. A rezolvat-o la un service.S-au chinuit sa o scoata si aia de acolo.... Eu fiind mai inalt am lasat-o la minim si acum mi-e bine.
Multumesc pentru raspunsuri.Sa aveti zile bune
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.