Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: butuc blocat, nu mai pot inchide usa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
xls
Saptamana trecuta am deschis usa cu cheia (incuietoare cu buton, bagi cheia in buton, model vechi, portiera de 1300), si dupa ce am ajuns la destinatie nu am mai putut sa inchid usa huh.gif
Bag cheia complet, merge cam 30 de grade in ambele sensuri, dar nu reusesc sa fac cursa completa de 360 de grade (parca atat era).
Am incercat sa dau cu spray de dezghetare pe cheie dar degeaba, plus ca nu a fost prea frig zilele astea.
Sa fi intrat ceva in butuc? Azi voi incerca cu un ac.Ceva sfaturi?
Am dat cu search si a inceput sa ma bata un gand sa pun IC doar pt o portiera, dar nu cred ca are rost, asa ca momentan vreau sa o pot incuia clasic cool.gif
argon
QUOTE(xls @ 3 Jan 2006, 13:03)
Saptamana trecuta am deschis usa cu cheia (incuietoare cu buton, bagi cheia in buton, model vechi, portiera de 1300), si dupa ce am ajuns la destinatie nu am mai putut sa inchid usa  huh.gif
Bag cheia complet, merge cam 30 de grade in ambele sensuri, dar nu reusesc sa fac cursa completa de 360 de grade (parca atat era).
Am incercat sa dau cu spray de dezghetare pe cheie dar degeaba, plus ca nu a fost prea frig zilele astea.
Sa fi intrat ceva in butuc? Azi voi incerca cu un ac.Ceva sfaturi?
Am dat cu search si a inceput sa ma bata un gand sa pun IC doar pt o portiera, dar nu cred ca are rost, asa ca momentan vreau sa o pot incuia clasic  cool.gif
*




Desfa fata de usa pe interior, si butucul are 2 picioruse de plastic care fac legatura cu sistemul yalei...piciorusele au iesit din locasul lor...
xls
QUOTE(argon @ 3 Jan 2006, 13:51)
Desfa fata de usa pe interior, si butucul are 2 picioruse de plastic care fac legatura cu sistemul yalei...piciorusele au iesit din locasul lor...
*



Mersi de sugestie, incerc azi si postez dupa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.