Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Cilindri frana
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
payty
de break si numai originali.

preferabil doua bucati si cu etansare pe con acolo unde vine conducta.

payty
up
iulica89
Salut!
Am gasit intr-un magazin la pretul de 120 lei bucata. Daca vrei, aflu disponibilitatea, trimiti banii si te ajut.
Si pe de alta parte, am folosit ASAM timp de 4 ani si 56kkm...
payty
Am avut si eu asam. Joc mare intre piston si cilindru.
Adrian Frigo
Lasa Iulian ca am luat si eu cilindrii noi de uzina la 95 de lei bucata si erau gata ruginiti,rugina originala Dacia&Renault group...

Cilindrii noi de uzina nu gasesti,mai ales de break desi au fost destule punti de bk in fabricatie care sa ceara asa ceva....eu abia,abia mi-am facut de un set.Cauta Samko la Unix si pa. wink.gif
payty
Am găsit și eu samko, problema e că unii cilindri nu au acel con de etanșare și nu se potrivesc conductele. Am doi cilindri DBA care sunt așa.
payty
Up
razvan1985
Am luat TRW de la Unix,in urma cu 2 ani,compatibil R18-Fuego,s-au potrivit perfect,iar ca o prima impresie,net superior celor romanesti,cel putin ca finisaj...
Pretul platit a fost in jurul a 130-140lei/pereche.
payty
Fuego? Aha, ok. Am incercat si eu sa comand unii de Renault 5 (pareau identici, dar nu erau).

Distantele dintre gaurile de fixare diferite si cercul care vine pe platou iarasi diferit. Nu i-am mai ridicat.

Dar o sa incerc si cu cei de Fuego.

LE. M-am uitat pe site. Nu au conul de etansare si nu merg conductele standard de dacie.
payty
up
razvan1985
QUOTE(payty @ 4 Dec 2018, 09:17)
Fuego? Aha, ok. Am incercat si eu sa comand unii de Renault 5 (pareau identici, dar nu erau).

Distantele dintre gaurile de fixare diferite si cercul care vine pe platou iarasi diferit. Nu i-am mai ridicat.

Dar o sa incerc si cu cei de Fuego.

LE. M-am uitat pe site. Nu au conul de etansare si nu merg conductele standard de dacie.
*


Ciudat,eu iti spun sigur ca i-am montat si nu au fost probleme...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.