Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: aliniere usi
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cristu
Salut,
Am si eu o intrebare: se pot alinia usile la acelasi nivel ? Vreau sa zic ca portiera stanga fata e lasata mai jos decat cea din spate. M-am uitat la balama si nu pare a fi joc semnificativ la usa, cred ca s-a strambat cu timpul caroseria, nu stiu.

Plus se asta nici nu se incuie bine, trebuie s-o trantesc tare ca s-o incui
Iar pe partea dreapta spate (usa), atinge incuietoarea de caroserie, s-a luat putn vopseaua, din cauza ca e usa lasata.

Daca ma duc cu ea la un tinichigiu ma poate rezolva ? Poate sa alinieze usile ? Eventual sa le dea jos si sa mai bata pe la balamale

Din cauza asta imi si fluiera la viteza mare, intra aer pe langa chedere fiindca nu-s aliniate usile cum trebuie si implicit nu se inchid bine. huh.gif

dizzy
Tinichigiul este solutia.
O mai bate, o mai aseaza din suruburi, din piesa de pe caroserie, mai impinge cu umarul in ea si o face pana la urma.
Un prieten de-al meu isi aranjase usile la 1310 de ziceai ca-s de Mercedes.
Partea proasta e ca dupa 6 luni erau iar strambe, ce vrei, materiale romanesti de slaba calitate
danelu
Aceiasi problema cu aliniatul usilor ma preocupa si pe mine. Am fost la un tinichigiu si a zis ca totul se poate. Astept sa vina caldura ca apoi sa o si vopsesc
cristu
Intr-adevar o sa apelez la un tinichigiu, dar asta mai la primavara ca mai sunt si altele pe langa usi, vreau sa-i fac tinichigeria complet si s-o vopsesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.