Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Codul culorii masinii Lodgy 2014
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Lodgy > Dacia Lodgy
danecdan
Doresc sa stiu unde in ce loc, este trecut (lipit) pe masina CODUL CULORII autoturismului.
Daca stie cineva, imi exprim recunostinta in avans...
Auto : Dacia Lodgy, 2014, 79 kw, 1,5 DCI
einstein1984
deschizi usa dreapta fata, ai un sticker cu VInul si niste date, unul din ele e cdul culorii. Daca ai Da si VINul masinii am puteasa te ajutam, in bua de cristal nu zice ce masina ai.
torquemada
Astea noi(2013+) nu mai au plăcuța ovală, deci culoarea o scoți doar din VIN
einstein1984
noh, daca dadea Vnul ii dadeam si codul de culoare, dar sunt pe net destule siteuri unde iti zic codul in functie de masina si nuanta
danecdan
QUOTE(einstein1984 @ 10 Jun 2019, 08:25)
deschizi usa dreapta fata, ai un sticker cu VInul si niste date, unul din ele e cdul culorii. Daca ai Da si VINul masinii am puteasa te ajutam, in bua de cristal nu zice ce masina ai.
*



Multumesc frumos, asa este , pe silpul de mijloc-dreapta-jos de tot , este un stiker, cu VIN-ul si codul culorii....

Multumesc

Am gasit masina lovita pe dreapta in ambele usi fata-spate. M-am interesat, o usa dreapta spate Lodgy,(mai rau lovita)- noua- costa ....intre 1550 si 2100. ron depinde de unde iei.
Am dus-o la vopsitor si a zis ca le indreapta si vopseste cu .....900 ron.

Am dus-o ieri dimineata,...azi la 12 era gata....
Sincer, am fost surprins blink.gif neplacut, fireste de ce portierele de Lodgy costa dublu fata de cele de ...Mercedes, de exemplu...dar asta este.
einstein1984
O usa noua de mercedes la 1000 de lei? poate aftermarket, din aia de lasa luft de 2 degete
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.