Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dispozitiv ancorare podea portbagaj Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
adrian_pipa
Prin luna Mai, mi-am cumpărat și eu Dacia Logan 0.9 , și de care sunt foarte mulțumit până acum, dar când am încercat să agăț niște corzi elastice, nu am reușit să găsesc nici un punct accesibil de care să le prind.Așa că m-am apucat de treabă am proiectat eu niște dispozitive de ancorare în podeaua mașinii pe care bineînțeles le-am printat 3D. Materialul folosit este PET-G care este foarte solid .

[attachmentid=1628107694]
[attachmentid=1628107695]
[attachmentid=1628107696]
[attachmentid=1628107693]
torquemada
Există(dar nu montate) prinderile din poze și la noi, în poze e un Renault Logan
adrian_pipa
La mașina mea nu are așa ceva, se poate vedea în poze; vreau să proiectez și niște cârlige de agățat bagaje sau ce o mai fi în partea de sus a portbagajului de genul :
[attachmentid=1628107712]

eu cred că Loganul merită așa ceva!
torquemada
Normal că nu are, s-au pus doar pe MCV și Dokker dar... se pot găsi ușor.

La partea cu printatul 3D, been there done that... există soluții mult mai practice și trainice decât jucăriile alea de cârlige, printate sau cumpărate
IRONICK
QUOTE(adrian_pipa @ 2 Aug 2019, 22:17)
eu cred că Loganul merită așa ceva!
*

Cauta aceleasi carlige la VW, se gasesc pe toate drumurile. Pana si chinezii le-au copiat si le vand pe ebay/ali.
adrian_pipa
Toate cârligele folosesc șuruburi,eu vreau unele care să folosească găurile care se află deja în caroserie, ceva de genul cum am făcut pe cele de podea.Pe ebay sunt destul de scumpe 5-10$
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.