Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consum
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
Adi69
Am o problema cu consumul la Logan.Din luna Martie a început să trepideze masina la plecarea după loc și totodată am sesizat că a crescut și consumul de benzină progresiv, de la 6,2 la peste 10%. Am fost la service si a resoftat-o. Nimic, însă a început să miroasă a benzină în interior.La service au spus că nu mai au ce să-i facă atât timp cât nu este niciun martor aprins în bord. Masina este în garanție cu 35000 km si are motor de 0.9. M-am programat la alt service. Să nu mai zic că avea doar 200g de freon la început și nu băga a.c. mai deloc.
RazvanF
Era un post pe undeva aici pe forum, ai probleme cu sonda lamba/senzorul de oxigen. Trebuie schimbat. Problema ar fi ca atat timp cat nu se aprinde nici un martor de avertizare in bord la service vei fi refuzat pe motiv ca nu pot depista problema pe cale electronica (citire cod eroare).
Poti merge la service ca ai garantie si ceri sa iti rezolve problema, daca miroase a benzina la interior este pericol toxic pentru tine ca persoana si tot odata este pericol de incediu.
Adi69
Ai avut dreptațe, sonda lamba era defecta. A trebuit să mă duc la alt service(Panciu, jud.Vrancea)să-mi găsească defecțiunea, au știut să interpreteze corect valorile calculatorului. M-am întors la General Autocom Focșani, de am cumparatat mașina(unde au spus prima data că nu au ce să-i faca ) și le-am ce au găsit cei de la Panciu. S-au uitat urât la mine și atit timp cit nu-i aprins nici un martor în bord nu au rezolvare chiar dacă miroase si a benzina. Meseriași,

20 Aug 2019, 08:54:
Ai avut dreptațe, sonda lamba era defecta. A trebuit să mă duc la alt service(Panciu, jud.Vrancea)să-mi găsească defecțiunea, au știut să interpreteze corect valorile calculatorului. M-am întors la General Autocom Focșani, de am cumparatat mașina(unde au spus prima data că nu au ce să-i faca ) și le-am ce au găsit cei de la Panciu. S-au uitat urât la mine și atit timp cit nu-i aprins nici un martor în bord nu au rezolvare chiar dacă miroase si a benzina. Meseriași,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.