Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Check engine+STOP
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
francisc1980
Salut,

La masina pe care o conduc (Dacia Logan 1,5 dci 2011 ,360000 km) s-a apins ieri martorul CHECK ENGINE si STOP.
Dupa ce m am asigurat ca masina functioneaza bine fara nici un fel de schimbari am plecat mai departe cu speranta sa ajung acasa.Am ajuns acasa cu bine fara sa apara probleme ,am condus cu acei martori aprinsi cam 250 km.Masina merge perfect.

Azi am mers in service sa fac o diagnoza. Mi-au facut diagnoza si mi-au spus ca au fost ceva erori dar de care nu au putut sa se lege.Au sters erorile au facut un test drive si nu au mai aparut erorile. Mi-au zis ca daca apare din nou sa ma reintorc pentru o investigatie amanuntita. Posibil sa fii aparut datorita unor caderi tensiune (contacte imperfecte etc).

Va atasez rezultatele diagnozei pe care am gasit-o in masina. Vad ca apar multe erori. Puteti sa ma ajutati cu o interpretare a diagnozei si un sfat.

Multumesc!
sobolan
La cat ma pricep eu as verifica toate cablurile de masa de pe masina aia si as trage si acel "binecunoscut" cablu de masa intre motor si caroserie...s-a mai discutat pe aici pe undeva....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.