Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dimensiuni cama dacia1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
AC
Are cineva idee care sunt dimensiunile corecte ale camei? Vreau sa verific uzura si nu am gasit in nici un manual aceasta informatie!

user posted image
andu911
QUOTE(AC @ 12 Jan 2006, 15:19)
Are cineva idee care sunt dimensiunile corecte ale camei? Vreau sa verific uzura si nu am gasit in nici un manual aceasta informatie!

user posted image
*



Daca ziceai acum 10 zile ce bine era...tocmai am schimbat-o pe a mea...si puteam sa o masor pe cea noua...
AC
Chiar mi se pare suspect faptul ca nu se dau aceste valori in nici un manual. Se gasesc dimensiuni pentru tot felul de componente in motor si cutie, dar asta nu... blink.gif
diaconuliviu
QUOTE(AC @ 13 Jan 2006, 10:34)
Chiar mi se pare suspect faptul ca nu se dau aceste valori in nici un manual. Se gasesc dimensiuni pentru tot felul de componente in motor si cutie, dar asta nu... blink.gif
*


Daca le gasesc undeva ti le postez.
Daca nu, solutia e: mers la magazin cu micrometrul in mina si masurat pe viu, daca numai cele doua dimensiuni te intereseaza. Dar, cum spunea SGM pe vremuri, diferenta intre cele doua asigura cursa normala a supapei (asta legat de modificari de axe cu came). Pentru ca in rest, legea de variatie se determina mult mai laborios decit din cele doua dimensiuni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.