Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sunteti de acord cu buvinieta?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
EEN
Deci stiti ideea lu' Videanu: care vrei sa mergi cu masina prin centrul Bucurestiului trebuie sa platesti bu...vinieta! Unii sunt pro (?) unii contra ideii asteia. Ce ziceti?
Buyaka
Adica ar trebui sa fiu de acord sa platesc pentru ca traversez centrul la sfarsit de saptamana?!?! No way man!!! Daca ar fi pentru dragii nostrii parlamentari ... cu draga inima... cu toate ca tot din buzunarasul nostru ar fi platita... eu zic ca si asa platim destule dari, iar ei se uita cu spatele catre omul de rand...

Numai bine si... WE WANT NO MORE TAXES!!! excl.gif
Adrian_Solenza
Sa dea numai burtosii care chiulesc de la Sedinte...
EEN
Pina acum avem 3 DA - vreun motiv pentru aceasta opinie ar fi interesant de aflat!
Ghidioneanu
sad.gif Poate asa se va putea merge pe Magheru cu viteza mai mare de 4 km /ora , am facut intr-o zi 25 de minute de la Romana la Universitatii , asa cu bou -vigneta asta poate se vor mai gasi si cetateni care sa ocoleasca centrul .
La urma urmei si in centrul Londrei se circula cu taxa suplimentara , londonezii au spus ca s-au ales cu un primar comunist , a pus si taxe pe jeepuri , acolo li se spune ,, tractorase de Chelsea ".
Dar nu ar fi mai bune niste bariere ca la Mamaia ? icon_mrgreen.gif
kaspersky
E mult mai simplu sa pui o taxa decit sa rezolvi efectiv problema traficului prin centru (cred ca asta gindit Videanu cind i-a venit ideea cu buvinieta)
AND
E o prostie. PUNCT
ashu
Dar n-ar trebui intai sa termine inelul central sau cum se cheama, ala de se inchide cu pasajul Basarab de care nici nu s-au apucat inca, inainte de a pune o asemenea taxa? Cand o sa fie alternativa, ok, dar cand n-ai ce face si ca sa ajungi dintr-un cartier in altul tre sa treci prin centru, nu mai e ok.
N-am votat inca ca e prima oara cand aud de chestia asta, dupa ce ma informez mai bine o sa votez, ca sa o fac in cunostinta de cauza.
Ake
La fel.
OFF TOPIC
Ba ashu, ce pana mea, ai masina de citit gandurile, nu e prima data cand scrii inaintea mea exact ce vroiam si eu sa scriu! Hmm, very strange..the truth is out there...
ashu
Hi hi. All your base are belong to me. icon_mrgreen.gif
balamuc
Bine ca nu-mi cere si taxa de confort, ca unii merg cu tramvaiul si eu cu masina. E penibil.
Iar cei care cred ca asa se va elibera traficul, or sa aiba o surpriza. Toata lumea isi va cumpara rahtul asta sinistru de buvineta si tot acolo se va ajunge. Avem taxe la intrarea in mamaia, acum o sa avem si in centrul Bucurestiului, avem taxa de iesire din orasul de resedinta, ce sa mai...suntem tari.
mihai5
Poate cineva sa specifice ce se intelege prin "centrul Bucurestiului"? Sau eventual sa furnizeze un link unde este explicata intentia primariei si desemnat perimetrul respectiv...
Multumiri.
RPV00
Dari si taxe tot platim, dar nu se vede nici o schimbare, nimic nimic.
O sa platim taxa si ca locuim in Bucuresti.

Dar asta stim noi sa facem, sa platim sa vorbim.....
EEN
QUOTE(ashu @ 13 Jan 2006, 01:44)

N-am votat inca ca e prima oara cand aud de chestia asta, dupa ce ma informez mai bine o sa votez, ca sa o fac in cunostinta de cauza.
*



Deocamdata e numai prin ziare... Detaliile nu se dau: la fel ca in multe alte cazuri se lanseaza cite o bomba de asta prin presa fara prea multe detalii ca sa vada initiatorul care ar fi reactia publica. Ce pana mea: e mai ieftin decit sa comanzi o cercetare sociologica serioasa.
Radduu
Ar trebuie sa mai puna o taxa, un fel de aparat , ca atunci cand te sui in masina sa platesti cate 10.000 de lei. ph34r.gif
cosad
Ce vreti frate daca toti care dau cu ciocanul in marmura ajung primari isi i-au televizor se uita pe discovery si baga taxe ca la Londra
El stie sa bage taxe nu sa faca strazi doar este prieten cu marinaru'
AND
Hai lasati-o ca pana la urma o sa ne ceara taxa pentru ca avem tupeul sa respiram! Nu are limite nesimtirea ...
cosad
asta cam asa este
ydaniel
110% nu!stiu ca e si in alte parti.dar nu se justifica la noi!asa sa mai umple niste buzunare!ffff suparat.
ydaniel
110% nu!stiu ca e si in alte parti.dar nu se justifica la noi!asa sa mai umple niste buzunare!ffff suparat.
Ake
E clar . Inchidem si aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.