Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Senzori de parcare cu probleme
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Probleme tehnice - Dacia Sandero
niveless
Am cautat rezolvarea sau macar sugestii la rezolvarea acestei probleme si nu am intalnit nimic la cat e internetul asta de mare. Pare a fi mai mult o problema specifica BMW, Audi... ceea ce nu poate decat sa ma bucure ca Dacia s-a aliniat din toate punctele de vedere cu marcile "premium".
Ieri dupa ce a stat in ploaie toata ziua Dasia Sandero Stepway sept. 2019, senzorii de parcare se activau la mersul inapoi desii nu aveau obstacol. Este posibil ca pelicula de apa sa fie "obstacol"? desii ar fi foarte grav sa fie asa. Am sters senzorii si la fel. Au fost montati la ridicarea masinii de reprezentanta (Delta Plus Pitesti) ca bonus pentru achizitia de la ei, aveti idee, o asemenea defectiune face obiectul garantiei? Faine multumiri!
torquemada
Corect e Senzorii de parcare after market au probleme.

Senzorii de fabrică, ăia cu buton de oprire, nu au astfel de probleme. Cei montați în reprezentanță sunt diferiți, făcuți de Directed (și mai nou de cobra) și nu au nicio treabă cu mașina.

Evident pot face obiectul garanției la dealerul care i-a montat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.