Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 2008 Mazda 2 DE 5 Usi 1.3l Benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa
MuciX
Prima inmatriculare Oct 2008, un singur proprietar.
1.3 Litri benzina, 86 cai putere.

Ca dotari, acum imi vin in minte
- climatizor automat
- oglinzi retractabile electric
- CD player cu MP3 si AUX
- geamuri electrice fata

Masina isi arata varsta in sensul ca e atinsa pe cam toate panourile. Sunt 2 dosare de dauna deschise la Badsi in Bucuresti pe care nu am apucat sa le rezolv. Daca nu ma insel erau pentru capota si aripa dreapta fata si pentru pasajul rotii stanga spate. Am incercat sa pozez tot ce stiam ca e zona cu problema si am inclus in linkul de mai jos.

A fost implicata in tot felul de incindente - fender benders - dar nimic serios.

Reviziile au fost facute in reteaua mazda cu exceptia uneia, prin 2015 si ultimele 2 pe care le-am facut in regie proprie. Daca nu ma insel le-am descris la vremea respectiva in jurnalul meu de bord.

A fost o masina care a tinut cu casa, in afara de revizii au fost schimbate un buton de portbagaj pe garantie si un motoras de clapeta recirculare climatizare. Tot in viata timpurie am mai schimbat o bieleta anti-ruliu.

In 2018, la 78k kmp am facut o revizie ampla, in care am schimbat discuri si placute, amortizoare si flanse pe toate 4 colturile, baia de ulei si toate lichidele (lichid racire cu interval de schimb la 10 ani, lichid de frana, ulei de cutie).

Discurile si placutele de frana, desi am pus OEM, sunt cam de schimbat. Au niste santuri destul de urate, nu am inteles de ce s-au uzat atat de aiurea.

Anul asta am schimbat bratele inferioare de suspensie fata, pe motiv de pivoti uzati.

Masina se afla momentan in Germania, iar am in plan sa o aduc in w\e floriilor. Daca cineva e interesat sa vina sa o vada\ia personal se poate aranja si asa. Putem negocia pretul, tinand cont ca nu as mai cheltui eu pentru drumul pana acolo.

Masina este pe numele socrului meu, dar actele sun perfect in regula si se pot intocmi formalitatile fara problema.

Momentan se apropie de 110k kmp, dar probabil va fi mai aproape de 115k pana ajunge in Ro. La 112k se implinesc 10k de la ultimul schimb de ulei si filtre, asa ca daca le voi schimba eu inainte sa plec cu ea.

Istoricul in reteaua Mazda.
[attachmentid=1628113596] [attachmentid=1628113597]

Pe spritmonitor am tinut evidenta cheltuielilor si consumurilor.

Poze facute prin vara.

Acum e incaltata cu niste GY UG9 de iarna care sunt cred la al 4lea sezon. De vara am niste Toyo Proxes cu un an mai vechi, dar care sunt cam aproape de finalul vietii. Ar mai avea profil, dar rupeau aderenta repede pe ud in vara. Un singur rand de jante pe 15 de otel, drepte la ultima verificare.

Pret 3500 euro. Mai multe detalii pe PM

https://m.olx.ro/oferta/mazda-2-1-3l-86cp-IDdiOKq.html
MuciX
Negociabil, binenteles. smile.gif
MuciX
țuști
MuciX
up.gif
R19/16v
Va reamintesc ca sunteti la bursa! Orice alt comentariu nelegat de masina va fi sanctionat, ca si orice tentativa de free up.
Threadul e deja sticky, e primul in lista, e suficient!
MuciX
bump
MuciX
Up!
MuciX
Up
MuciX
Reglat geometria in w\e. O grija in minus pentru tine.
MuciX
Alimentata, spalata si dupa aia plouata. sleep.gif
MuciX
Singurica, singurica.
MuciX
Neața. Știam că se închid singure topicurile la bursă dacă nu sunt updatate. Se poate închide aici. Încă îi mai duc dorul, singura mașină pe care am avut-o la care climatizarea chiar era automată sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.