Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan si Sandero 3 in 2020
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
rue
Nu am gasit un topic unde sa colectam informatii despre noile modele Logan si Sandero in 2020.
AR-18-MOS
Citat din subtitlul de la Cafenea:
QUOTE
Pentru cei care s-au saturat sa tot vorbeasca de masini.

La Stiri ai cautat?
rue
Am dat search si nu era in discutii recente nimic
einstein1984
gurile rele zic ca vor avea 4 roti si nu vor fi autonome
radian
Nu demult citeam cum ca Renault ar vrea ca in 2020 sa opreasca fabricarea modelului Logan.
bion
Cica devin obligatorii semalizatoarele la bmw. blink.gif
rue
Trecand peste glume, se anunta modelul 2 pe gpl cu motorul de 1 L si 100 cp disponibil curand la vanzare.
Oare modelul 3 va rula cu tce90 si tce100 in paralel?
wolfin
am vazut si eu pozele. in sfarsit chederul usii e unde trebe montat
rue
https://www.autoevolution.com/news/2021-dac...ing-141097.html

<span class='edit'>16 Feb 2020, 08:22:</span>
Pc rendering

Sper sa nu faca similar cu primul duster care avea vechiul interior de logan.
Speram sa vina cu interior de reno..
rue
Se lanseaza azi Dacia EV? Pe Facebook asa se anunta.
ady77
Cica da, am auzit la radio mai devreme.
MuciX
Cu mențiunea că e doar showcar.
QUOTE(einstein1984 @ 3 Mar 2020, 08:26)
https://www.usinenouvelle.com/article/en-im...ctrique.N936184  Dacia spring, showcarul Dacia electric
*


Numai mie mi se pare că botul aduce a Nissan?
Bicicleta galbena
Farurile si proportiile, de la C3 Aircross.

einstein1984
QUOTE(MuciX @ 3 Mar 2020, 10:30)
Cu mențiunea că e doar showcar.

Numai mie mi se pare că botul aduce a Nissan?
*


Nu e (doar) showcar sleep.gif
rue
O sa avem mai multe ev uri ca norvegienii smile.gif)
bion
Pai cu toate reducerile va ajunge la 6k de €. Pentru oras si suburbii o sa fie nr. 1.
Agrig
La 300Km autonomie m`as baga la una din aia, 200 e putin, cel putin pentru mine.
4x4
Ci wei? 6k? Din 2005 nu am mai auzit asa preturi la dacie, si mai e si electrica blink.gif
Link?
Visezi cu autonomia aia, de abia fac cei de la tesla asa o performanta, dacia are 0 sanse.

-edit

A, lol. Aia nu e dacie, e renault kwid, cea mai infecta masina cu care am mers.
Pe skateboard te simti mai in siguranta in trafic, si probabil mai confortabil.
Agrig
https://en.wikipedia.org/wiki/Renault_City_K-ZE
Asta e cel chinezesc.
O fi aia cu Tesla insa cutiuta asta are un motor de 33KW fata de 200KW si bateria mica, acolo e buba mare, la baterie.
Ov
eu zic sa va calmati cu reducerile alea smile.gif
un amic se tot chinuie sa-si ia un citygo si ii tot dau aia cu flit ca nu mai au masini pt "oferta de reducere"

e mult praf in ochi aici
tatabobu
QUOTE(4x4 @ 4 Mar 2020, 02:38)

Visezi cu autonomia aia, de abia fac cei de la tesla asa o performanta, dacia are 0 sanse.


*



Zici? Vezi ca si sora Zoe are vreo 300 de km autonomie.
4x4
Probata sau in pliant?
tatabobu
Probata de mine in testul de asta vara, m-a convins.
Probata in sensul de am cam alergat-o, si distanta parcursa plus cat raporta ca mai face cu ce electroni avea-n baterii se apropia de 300 KM, consum mixt. Daca as fi mers economic treceam bine de 300. Cand am luat-o raporta 330 si ceva km range.
einstein1984
Mioveni bucuresti cu juma ebaterie, daca mergeam pe DN saream de 300 km ca facea si regenerare.
Totusi pentru oras 200 ar fi suficienti.
psychoo
https://www.behance.net/gallery/96397229/Dacia-SENTRY

Vise taica...
IRONICK
QUOTE(Ov @ 4 Mar 2020, 11:28)
eu zic sa va calmati cu reducerile alea smile.gif
un amic se tot chinuie sa-si ia un citygo si ii tot dau aia cu flit ca nu mai au masini pt "oferta de reducere"

e mult praf in ochi aici
*


Dap. Anul asta, cand toata lumea se astepta la reduceri din partea producatorilor, nu au fost deloc. Din contra.

[attachmentid=1628117384]

radian
Industria auto a stat cu lacatul pe usa cateva luni de zile. Apoi, cheltuieli in plus cu asigurarea distantarii sociale, reorganizarea fluxurilor de productie, investii in echipamente suplimentare de protectie. Adica o scadere a productiei concomitent cu o crestere a cheltuielilor. De unde reduceri de preturi la vanzare?
Victorine
Eu nu prea ma pricep la economie, dar ma gandesc ca in contextul in care criza a lovit pe toată lumea si nu doar producatorii din industria auto, a scazut cererea pentru ca oamenii au alte griji decat sa isi innoiasca masinile. Cum ar fi sa isi asigure un job. Si atunci poate ca si producatorii sunt dispusi sa renunte la o parte din marja de profit (stim ca e consistent adausul la fiecare auto, ca nu faceau ei caritate nici inainte de criza) si sa scada pretul de vanzare.
IRONICK
QUOTE(radian @ 28 May 2020, 07:12)
De unde reduceri de preturi la vanzare?
*


Este pierderea tuturor, nu doar a clientilor.
Ca si cu taxa covid, eu nu sunt de acord cu ea. Punem taxa ca sa acoperim pierderile in perioada respectiva. Daca taxa ajuta direct oamenii, da. Dar ajutarea afacerilor nu inseamna acelasi lucru. Ci doar bani pentru actionari sau patroni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.