Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Martori de bord
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
_prestige
Salut!

Este vorba de un Logan 1.5 Diesel seria Prestige Plus din 2019.
Dupa scoaterea cheii din contact martorul de bord pentru frana de mana si afisajul care indica nivelul combustibilului raman aprinse in jur de 2-3 minute. In acest timp, daca deschid portiera se aprinde si martorul de bord corespunzator (repet, contactul nu este pus).
Este firesc acest lucru?
Si, cat timp raman aprinsi martori in bord dupa scoaterea contactului? (Nu am gasit niciunde precizat acest aspect)


Multumesc!
klaus
ai incercat sa incui usile sa vezi daca se stinge?
torquemada
E normal.

_prestige
QUOTE(klaus @ 21 Apr 2020, 20:58)
ai incercat sa incui usile sa vezi daca se stinge?
*


Am incercat si se sting imediat de incui masina.
Multumesc!

QUOTE(torquemada @ 21 Apr 2020, 22:15)
E normal.
*


Multumesc!
Faghieanvasile
Vă salut ! am și eu o problemă la alternator - am un Logan- încarcă cam mult -15,2- ce e? releu sau grup diode? și vă rog să-mi explicați cum se măsoară releul și diodele! că nu mă pricep și nici nu găsesc meseriaș acum , că sunt plecați la țară și eu stau tot la țară și e mai greu de circulat !!! vă mulțumesc foarte mult!
valioglu
Ce an de fabricatie e masina? Si ce motorizare? Are start stop? Daca are probabil ca nu e nimic stricat.
Faghieanvasile
Vă salut! e-2007-1.4- nu știu unde să caut -să mă uit la start stop? vă mulțumesc mult!
Faghieanvasile
Vă salut! am o problemă la alternator- încarcă prea mult 15.2 - ce să fie releu sau diode ? și dacă îmi explică cineva cum se fac verificările? că nu mă pricep! și nici nu găsesc meseriaș la timpul ăsta -stau și la țară. vă mulțumesc !
torquemada
Întâi rezolvi problemele expuse aici, apoi vezi dacă mai ai 15,2V

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=4908862

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.