Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cu Sandero la drum lung
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
ousama
Salutari... Sunt proaspat posesor de Sandeo si as dori sfaturi de la cei mai in masura sa le dea. Merita sa plec la drum lung cu Sandero? 2 adulti si copil.... Un drum pana in Grecia sau Turcia de exemplu. Din experienta voastra cum se comporta masina?
einstein1984
nu stiu, cred ca esti ^rimul care face asta. Ce ti-e frica ca s-ar intampla?
Horatiu_Andrei
Nu vad ce probleme ai avea. Ce griji te macina? Portbagajul e suficient pt 2 adulti si un copil, poate scaunele fata vor deveni putin incomode dar pauze de 10-15 minute oricum sunt recomandate. Va fi mai nasol daca nu ai AC. Recomand asigurari de calatorie si grija la RCA biggrin.gif (sa nu fie excluse/taiate tarile pe care le tranzitezi; de ex. RCA pt 7 zile la intrare in Macedonia de Nord e ~50Euro).
ousama
Se pot intampa multe. De la a se rupe masina dupa 1000 km, a ramane fara AC dupa 500 km pana la a ajunge la destinatie rupt de spate.... Am facut cu jetta drumuri de 1500 km fara oprire si n-am avut probleme. Cu sandero parca n-am asa mare incredere
sorin1983
vinde sandero si ia jetta sau transportul in comun... macar nu ramai singur in pana.
einstein1984
mergi cu avionul sau autocarul atunci, drum bun.
alfabit
O să leșine de căldură chiar dacă este echipat cu AC de la Renault/Dacia, fie el manual sau regulat .
einstein1984
noaptea e mai racoare
psychoo
Crezi tu ca ii rezista farurile sa circule o noapte intreaga?
marksman
QUOTE(ousama @ 7 Jul 2020, 09:06)
Salutari... Sunt proaspat posesor de Sandeo si as dori sfaturi de la cei mai in masura sa le dea. Merita sa plec la drum lung cu Sandero? 2 adulti si copil.... Un drum pana in Grecia sau Turcia de exemplu. Din experienta voastra cum se comporta masina?
*


In semnatura "Sandero 2017", in text "proaspat posesor". Inteleg ca e o masina la mana a doua, deci intrebarea o gasesc justificata.
Pune-ti urmatoarea intrebare: ai avut pana acum vreo problema cu masina asta, sau da semne ca ar dezvolta vreo problema? Daca da, remediaza tot, fa-i o revizie, si esti gata de drum.

Scaunele-s incomode pentru drumuri lungi, dar iei pauze mai dese si poti merge. Si eu am facut Berlin - Timisoara aproape non-stop cu un Passat B6 si dincolo de oboseala si un bec ars pe care l-am schimbat intr-o benzinarie, nu am avut probleme.

Pana acum, Loganul din 2004 a fost cea mai fiabila masina, nu am avut emotii vreodata ca as putea sa raman cu el in drum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.