Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fata noua pe Dacie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Strafe
Salutare. Am o Dacie din 88 cu caroserie de 93.
Ma intereseaza si pe mine, daca cineva a facut sau cunoaste pe cineva, cam cat te ajunge o "fata" noua de Dacie (cu faruri ultimul model) ? Aripi, contra aripi, capota, faruri, mai trebuie schimbat ceva ? Sunt probleme la RAR/ITP ?
Ca sa schimb manerele de la portiere (cu model din acela care se trage in sus) trebuie schimbata toata portiera sau merge data o gaura si instalate manere noi ?
Multumesc anticipat smile.gif
electric
probleme la rar sau itp nu ai dar a schimba 'fata'te va duce foarte mult iar parerea mea e ca nu merita. o sa gasesti doar piese de origine (tabla) care sint f scumpe +manopera la tinichigiu si vopsitor.sistemul de deschidere a portierelor este diferit de cel pe care il ai tu si trebuie schimbata fata de usa , broasca si de pus clapeta .un pret estimativ cred ca cel putin 20 000 000
AlexM.
Si pe langa asta poate patesti ca o prietena de-a mea si iti rugineste toate masina ca nu a fost facuta inlocuirea cum trebuie.
argon
Pretul sigur este peste valoarea masinii, daca nu chiar dublu, si nu merita sa bagi 25 de milioane intr-o dacie de 10..
walleye
fiti mai seriosi, eu am schimbat fata, traversa, indreptat un lonjeron, aripi si contra aripi (cu piese identice) in urma unui accident si au costat piesele si vopsitul 6 milioane. e adevarat ca manopera am facut-o eu si piesele erau de la conex. dar am tras de ele pina s-au potrivit si cu rugina (inca) n-am probleme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.