Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bord neluminat.pozitiile si stopurile nu se aprind
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
fratila
de 2 zile am urmatoarele probleme la un break injectie din 2000, 1310 cli:
1. la inceput a inceput sa se auda un bazait mecanic ciudat in bord in functie de viteza (pe loc nu se aude deloc, iar cand plecam incepea), iar acul de la benzina se misca f.f.f. repede stanga-dreapta. problema apare acum mai rar...
2. tot cam de atunci nu mai am lumini deloc in bord, pozitii pe fata, nu se aprind stopurile la franare, nici becul de ceatza, nici luminile pe spate. de fapt merge doar faza scurta si lunga.
si mai ciudat... nici intrerupatorul pt becul spate ceata nu mai sta fixat in pozitie "aprins". cand il apas, mi se aprinde lumina verzuie in bord, cand il las... se stinge...
a mai avut cineva o asemenea problema, sau banuiti ce ar fi? sigurantele, intrerupatorul, blocul de lumini???
SPORTivu
vezi sa nu ai vreun scurt pe undeva, sa nu iei foc, doamne fereste! Verifica sigurantele.
AlexM.
la 2 este a 6-a siguranta de sus in jos. crede-ma pe cuvant ca si eu am avut aceasi problema biggrin.gif
wolfin
iar pentru problema 1, ce putin partial, indicatorul de benzina-vezi flotorul din rezervor, probabil este perforat, se verifica/schimba usor( sa nu uzi garnitura cu benzina).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.