Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu mai intra caldura
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
fratila
salutare, frati de suferinta,
am fost la un electrician pt ca nu mai mergea semnalizarea (era stricat butonul de avarie si posibil si maneta de semnalizare)... dupa ce mi-a montat inapoi toate firele si capacul de sub volan (intre timp am plecat) nu mai intra caldura inauntru. am bord cred model cn4... din ala cu 2 guri de aer in mijloc si cate una in lateral langa usi.
butonul de intensitatea/viteza pt aer merge (ala cu 4 viteze) dar pe guri nu vine nici o adiere... se simte ceva la parbriz, da' cam atat.

asa... si mai stie cineva la ce foloseste siguranta a 4a de sus in jos (pt panoul cu 10 sigurante?)

masina e break injectie din 2000.
blink.gif
wolfin
in treapta a 4 se aude cum ca lucreaza ventilatorul sau nu?
cu siguranta da un search si o sa gasesti schita panoului de sg.
rtulea
Cata incredere ai in mecanicul respectiv? Probabil ca a mai "imprumutat" ceva de pe sub bord cat timp ai fost tu plecat. La bordul CN voletii sunt actionati de vid. Posibil sa-ti fi scos ceva furtune de la voleti.
crocodil
incearca sa nu dea aerul pe jos sa fi ramas blocat pistonul care actioneaza clapeta de distribire a aerului ,este undeva in stinga cam in dreptulscrumierei ,cu putina tavaleala prin masina o gasesti (dai si tu cu pipaiala ),ca vb aiai unde se duce aerul ala ,pe unde iese daca merge aeroterma ,electricianul tau o fi atins ceva pe acolo ca cam pe acolo e si butonul de avarie !
jaf
La voi cum da caldura la picioare ? Ca la mine abia simt.. cand ii frig afara si fac un drum mai lung imi ingheata picioarele.. de bordul CN4 vb si eu
wolfin
E bine ca simti ceva, la mine nu baga deloc pe la picioare, decat frontal si la parbriz
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.