Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Miroase a gaze arse in masina ....
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tinu19_19
Am si eu o intrebare ....

In masina miroase a gaze arse. Tobele sunt bune, cea intermediara aproape noua, si pe acolo nu iese nimica.

Insa, am facut manevra aia cu furtunul care ia gazele si le scoate sub scut ( nu pt ca e uzat motorul, dar facea mereu condens).

A mai patit cineva asa ceva, sau stie cineva care poate fi cauza ?

Astept pareri si solutii ....

Bafta
dex lada
furtunul care ia gazele
tinu19_19
Pai le scoate in fata, la scut ... Sa intre de acolo in masina ?
rtulea
Ai scos furtunul afara din scut sau l-ai lasat in scut. Daca l-ai lasat in scut s-ar putea ca gazele ce ies pe furtun sa reintre in habitaclu deoarece etanseitatea nu este punctul forte al masinii. Incearca sa bagi furtunul la loc in carburator si sa faci un drum, daca nu mai miroase a gaze inseamna ca acolo este problema.
tinu19_19
OK

Dar in afara de furtunul ala, ar putea fi si de altundeva ?

tinu19_19
*Si furtunul iese afara din scut ....
rtulea
Ar putea sa iasa pe la imbinarea dintre saxofon si galerie. Nu se aude zgomotul motorului tare? Incearca sa stai langa motor si sa-l turezi, poate observi pe unde ies gazele sau unde se aude un zgomot mai puternic de la motor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.