Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Condens butelie GPL
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
COSTIN_AVRAM
Cum se poate rezolva problema condensului de pe butelia GPL care se scurge in portbagaj? A incercat cineva ceva ?Dati-va cu parerea .
ionutctn
Pe mine unul nu ma deranjeaza. Poti incerca ca un spray sau solutie mai bine din aia de se gaseste prin benzinarii care e impotriva condensarii geamurilor sau inghetarii acestora. Ma rog ii intrebi pe aia de la benzinarie de un spray sau solutie ca sigur au. Pe urma vezi rezultatul.
bertro
daca-s la fel de bune pe metal ca pe sticla, nu te astepta la rezultate...
nvp_playboy
Eu am pus-o intr-o geanta....
Sociopatul Tandru
dacia a fost coneputa pe benzina nu pe gaz asa ca scoate-ti circul ala ca e pacat de masina. dupa ce ca e vai mama ei ai mai pus si gaz.cred ca melcuieste si s-a supapit de nu se poate.
nu inteleg de ce va complicati no offence.daca o scoti se rezolva si cu condensul
LYM
QUOTE(Sociopatul Tandru @ 11 Feb 2006, 10:41)
cred ca melcuieste si s-a supapit de nu se poate.
nu inteleg de ce va complicati no offence


1.- chiar si cu GPL, are demaraj mai mult decat suficient pt. oras si drum intins. ( doar la deal e ceva mai greu )
2.- fiindca e mai ieftin sa mergi pe gpl ca pe benzina ? dry.gif

On topic: eu n-am vazut condens pe a mea ... poate din cauza ca eu tin max. 7l de gaz at a time in ea ? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.