Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Telescoape haion
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
AlexM.
In primul rand sorry pentru ce s-a intamplat aici dar a fost o problema cu baza de date ca mi-a dat o eroare.
Acum revenim.
M-am dus si eu ca omul la masina azi dupa cateva zile de frig mai serios deschid porbagajul si ma apuc si ma bag sa caut cand aud sunetul ala tipic al telescoapelor care se inchid iar in urmatoarea secunda simt haionul pe spatele meu blink.gif Relativ neplacut. M-am uitat la telescoape uleiul nu a curs. Ma intreb daca din cauza frigului sa nu se fi "congelat" uleiul si nu mai poate tine telescopul impins la maxim. Daca asta s-a intamplat vine a doua intrebare. Cand se va mai incalzi voi mai putea folosi telescoapele acestea sau voi fi nevoit sa imi cumpar unele noi ?
madcos
eu nu am patit-o,dar daca au cedat cred ca s-au depresurizat,si mare branza nu mai faci.vezi care s-adus ca doar cu unul nu sta hayon-ul.un telescop este vreo 300.000,dar sa pastrezi de la cel vechi capatul ce se prinde de hayon.intai il desprinzi de pe masina si dupa aia il desfiletezi de pe hayon.
AlexM.
Data trecuta cand s-au dus telescoapele mi-au curs si de asta m-am uitat acum prima chestie sa vad daca mi-au curs. Acum cred ca trebuie sa astept sa se incalzeasca afara sa si sper la ce e mai bun ca sincer 600.000 imi vine sa ii bag in altceva nu ii telescoape noi. sad.gif Dar daca-i musai ... cu placere.
bertro
in ianuarie cand au fost gerurile alea de -25 am deschis portbagajul si s-a ridicat haion-ul asa rapid de am zis ca-mi zboara peste cupola (inainte se deschidea lent). dupa ce s-a incalzit vremea weekend-ul asta telescoapele si-au revenit. asa ca e posibil sa-si revina si ale tale dupa ce se mai incalzeste.
eXtenSion
Eu am schimbat multe telescoape, nici unul nu a curs..problemele apar dupa ce se raceste afara.

Oricum, sa aveti grija ce va luati, sa semene scrisul cu cel de pe cele originale ca altfel nu tine prea mult.

Bafta..
sonykel
nu va suparati dar de cat timp aveti voi masinile si schimbati intrun telescoapele???Eu am break-ul de 10ani si singura problema la telescoape e ca nu mai urca si nu mai coboara singur dar altceva nu vad.
romulus
Eu patesc asa ceva numai iarna. Dupa ce se incalzeste afara, nu mai e problema. De asemenea, problema dispare dupa un drum mai lung, cand se incalzeste in masina. De obicei, dupa un astfel de drum imi ramane deschis hayonul pana se racesc telescoapele. Telescoapele originale, din `94
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.