Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu se deschide usa fata dr. din exterior
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
fion98
Dupa ce am mesterit pe la usa , am uns ce trebuia am observat ca nu mi se mai deschide usa din exterior.



Incuiat/descuiat cu cheie/centralizata merge, dar nu o pot deschide decat din interior.



aveti idee?



PS mecanismul este la fel ca cel de la usa fata stanga? Mie nu mi s-a parut.



wink.gif
fion98
nu stie nimeni? :cry: :cry: :cry: :cry:
paulp
Floriane da' te apucasi serios de stricat masina pe vremea asta.



Vezi ca mecanismul e identic dr-stg, doar ca e intors cu 180 grd.

S-ar putea sa fi sarit siguranta de la pirghie.

Acu tre sa mai desfaci inca o data si sa vezi ce-a sarit.
fion98
pai stai linistit ca asa si e - desfacut



inca nu am montat la loc nimic. Trebuie sa ma duc sa cumpar mastic negru ca sa lipesc folia aia de plastic, dupa care sa-mi pun fata de usa si boxele.



deci orice idee/solutie este binevenita. Partea proasta este ca nu prea am vedere la mecanismul ala, este obturata (vederea) de sina pe care merge geamul.



Dar am retunit ca este identica si intoarsa la 180grade.



Thanks wink.gif



F
paulp
O solutie ca sa ai cit de cit vizibilitate este sa scoti geamul si marginile alea de cauciuc.

A, si ia o lampa de lucru si pune-o in usa. Lumina exterioara nu este suficienta. :idea:

Vezi ca poti folosi si silicon pentru lipit folia.

Daca ai un Metro prin apropiere, gasesti Bison. E foarte bun.
fion98
icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif Thanks.



Dar pentru Bison imi trebuie pistol de ala special , era in carrefour 44k lei, dar cand ma vazut nevasta cu el in cos a inceput sa faca scandal ca eu am zis ca vreau doar boxe .... icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif



asa ca o sa caut ceva la tub (gen pasta de dinti) wink.gif
Marty
Iti imprumut eu un pistol de tras silicon, daca vrei!
fion98
Mersi pentru oferta, dar o sa-mi iau si eu ca am vazut ca e folositor si nici prea scump nu e.



F;)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.