Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Maneta semnalizare LOGAN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Corbu'
Servus forumisti! Am o scurta nelamurire> maneta de semnalizare e compatibila Solenza? Vreau sa o schimb pe a mea si oriunde ma duc la piese mi se spune ca nu au de Solenza si nu stiu daca pot sa aduca, imi ofera in schimb maneta de Logan. Pe mine ma intereseaza cea cu 2 pozitii separate pentru proiectoare ceata / proiectoare ceata+stop ceata (cele momtate pe masinile ce veneau din fabrica cu proiectoare).

P.S. Scuze daca nu am incadrat topicul bine, dar este vorba de o piesa LOGAN, plus ma adresez in special celor ce au avut Solenza inainte de Logan.
Manuel
Da, e aceeasi maneta.
Hannddy
si pretul difera? sunt chiar curios..... o fi acelasi produs cu un cod schimbat...si pt ca acum e pt logan e si mai scump?????
Corbu'
Pai nu pot spune nimic de pret, cele de Solenza sunt missing in action. Pe unde am intrebat nu au (si magazine mari nu buticuri), nu stiu cand si daca pot aduce si mai ales nu pot sa imi zica pretul. Cele de Logan atarna peste tot numai ca este tot blocul lumini (nu stiu daca asta e denumirea exacta), adica maneta semnalizare + maneta stergatoare + electronica ce le leaga.

Ca la nebuni in tara asta, nu mai gasesti piese pentru o masina DACIA ce abia a iesit din fabricatie. mad.gif, doamne fereste sa fi avut Nova sau SuperNova (no offence pentru detinatori).

EDIT:
Am gasit in sfarsit o maneta samnalizare dar numai cu stop ceata (fara proiectoare) care este de Solenza (pentru timisoreni au la Ciclop langa Fabrica de Bere). Doamna vanzatoare imi spune ca cele de Solenza nu sunt compatibile cu cele de Logan blink.gif si mie imi trebuie cea si cu proiectoare ... sunt cam fortat sa iau de Logan.

QUOTE(M@nuel)
Da, e aceeasi maneta.

M@nuel, nu vreau sa iti subestimez cunostintele si buna intentie de a ma ajuta, dar esti 100% sigur ca sunt compatibile (arata la fel, dar pe dinauntru nu stiu)?
Manuel
Mai, sincer nu m-am gandit ca ar putea fi altfel pe dinauntru atata timp cat arata exact la fel blink.gif Si avand in vedere politica de scadere a costurilor, mi s-ar parea o tampenie sa schimbe reperul avand in vedere ca are exact aceleasi functii. Iarta-ma ca m-am grabit sa zic ca sunt la fel, de fapt nu stiu daca pe dinauntru sunt identice.
Corbu'
Intr-un final am primit si raspunsul oficial
QUOTE("VOCEA Clientului")
Domnule Corbea,

Referitor la solicitarea dumneavoastra va informam urmatoarele:
Comanda iluminare de pe Solenza este identica cu cea de pe Logan.
Ne puteti contacta de luni pana duminica intre orele 8.00 - 20.00, la
numarul de
telefon : 0248.500.000, fax : 0248.500.076, e-mail :
vocea.clientului@daciagroup.com sau accesand site-ul : www.dacia.ro.

Cu stima,
Analist Servicii Client,
Cristina Sava


Mister elucidat smile.gif .
LUYgescu
pretul unui bloc de lumini pentru logan(varianta de echipare preferance) este de 4,2 milioane lei

am avut probleme cu el si l-am schimbat pe garantie......am intrebat la service-ul ipso(acolo unde l-am schimbat) si ei mi-au spus pretul..

numai de bine..
Dsign
mi-am montat pe logan preference comanda de semnalizare cu pozitie separata pentru proiectoare preluata de la Slz Clima. Imi montasem proiectoare si vroiam sa le fac comanda ca de fabrica , si am cumparat un bloc de comanda uzat , de Slz. I-am luat doar batul, dar corpul l-am pastrat pe cel de logan. Pot sa spun, deci, ca sunt EXACT la fel.
Corbu'
Dsign am o intrebare pentru tine: cand aprinzi proiectoarele ceata se aprinde si ledul verde din bord sau e nevoie de ceva interventii in plus ?
P.S. De unde l-ai luat si cu cat? Mai au biggrin.gif?
Dsign
da, se aprinde, dar doar daca legi corect maneta...

contacteaza-l pe zgabi sau pe cei7pitici. eu de la cei7pitici am luat.
Niros
nici n-ai cim sa gresesti cand legi maneta, fiind vorba de o simpla mufa pe care o infigi in maneta. basca, are si "antiprost" pe ea... mufa
EUGEN2008
pai si s-a rezolvat? ai gasit maneta si ai cumparat-o?
adilehanceanu
În doi ani și ceva o fi rezolvat omu' problema, nu crezi?
marksman
Exact: a schimbat masina!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.