Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare lonjeron
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
amartiniuc
Am o dacie 1310 din 1994 care a fost pastrata in conditii rele de tot. Amandoua lonjeroanele sunt ruginite si au gauri in ele. Mai mult ca sigur trebuie sa merg la un mecanic sa mi le schimbe. La ce trebuie sa fiu atent? Mi-e cam frica de scorurile service-urilor autorizate....
argon
Pai aici nu cauta ce-i mai ieftin, e foarte important sa fie facut cu raspundere, ca daca le pune strambe aia nu mai e masina...cel mai bine e sa te duci intr-un service Dacia(Daciaservice) sa-ti dea garantie etc...tinichigiul trebuie sa fie priceput..ca daca nu o sa-ti mearga masina numai drept nu.
Oricum cert e ca nu o poti face in fata blocului wink.gif
D2ani
salut, eu mi-am schimbat un lonjeron la vechea berlina, era mincat rau, din cauza unei lovituri. ai grija ca s-ar putea sa fie si altele de schimbat. la o masina tablaria este mai grava, motorul il faci mai usor. la mine lonjeronul mi-a fost schimbat dar nu am stiut ca in urma loviturii se deplasase putin. rezultatul a fost bascula inferioara fata cu +. daca vrei un service ok, accesibil, dar in zona colentina ( numai acolo merg cu masina mea, pentru orice nu pot face singur) scrie-mi pe mail antoniu_surlea2000@yahoo.com si iti dau datele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.