Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Oala Rupta dreapta Spate"
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Ward3n
blink.gif Salut ! Imi cer scuze daca am deschis un nou forum (am dat search dar nu am gasit un raspuns la problemele mele! Am o Dacie Berlina din 76' modificata total 2003 . masina a fost a lui tata! Omu a pus tare pe ea zilnic cate 300-800 kg pana s-a gandit el ca ar trebui sa isi i-a o masina mai mare sa puna mai mult! ( in fine) masina mi-a ramas mie .. ete numa" probleme de cand o am ( o planetara ,un carburator schimbat s.a ! Problema cea mai mare acum a venit , merg cu masina zilnic prin hartoapele din Bucuresti si am mereu un bocanit foarte enervant in spatele masinii. m-am gandit bine, gata pana aici mi-a fost trebuie facut ceva cu oala aia nenorocita ( s-a rupt foarte urat). CE SA FAC? O sudez? o schimb ? ii dau foc? ce sa Fac??? mad.gif astept sugestii ... Ms Frumos!
tatabobu
O schimbi. Te costa ceva mai mult decat daca ai face doar o sudura, dar macar stii ca va tine.
didosdoru
Se gaseseste in comert amsamblul cu totul si se schiba destul de greu.Daca o sudezi pe langa faputul ca poate arata ca naiba nu se stie cat te va tine.La un moment dat va ceda din nou.
Ward3n
vreo idee cat m-ar costa daca le-as schimba? pe amandoua..
Zaheiu
Mie mi le-a refacut cineva din tabla de 3, intarita deasupra cu 4 si am dai 110 ron.
Dar la tara, nu in bucale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.