Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cat timp munciti?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
Sorinator
Una e cat stai la serviciu, alta e cat muncesti efectiv pe zi. Eu muncesc 20 de ore pe saptamana la serviciu, in schimb muncesc foarte mult si acasa. In cazul unora dintre job-uri nu poti sa stabilesti o granita intre servici si acasa. Mai mult, in cazul unora dintre ocupatii nu poti sa stabilesti o granita intre munca si timp liber...

ga!nusha
eu muncesc 12 ore pe zi 5 zile pe sapt si bonus 2 weekenduri pe luna sad.gif
am maxim 2 ore de frecat menta pe zi...dar in alea 2 ore ph34r.gif

LE: si eu la fel Sorinator; adica si acasa si la servici...de exemplu acum muncesc de acasa sad.gif
guliver
24 cu 72
AlinI
intre deloc si o ora nu e nimic... asa ca am pus totusi o ora.. biggrin.gif
Marius81
muncesc de nu-mi vad capul sad.gif !!! ...........(ca mai au si altii net si intra pe forumuri cu ochiul.gif )
rolly
acum ca lucrez la stat, 8 ore care se respecta in 99% din cazuri..insa cand lucram la patron, in medie 12 ore, cu record de 19 ore..
K-gula
pai programu e cam de 9 ore (efectiv fara pauza 8) dar tinand cont de domeniu cam in jur de 12 ore pe zi si dupaia mai trag inca 2-3 ore la munca cu sticlelede suc ca la soferi nema alcool. dar si cand vine salariu ... eu zic ca merita si 25 din 24.
razvan_3asy
6 ore pe zi.
ps: sunt gravid icon_mrgreen.gif (de la bere).
l@u
Minim 10 ore............maxim(record)23............frecvent 14-15
Kojak
La birou, 8-9 ore.
In particular, alte 8-9 ore uneori.
gabylzr
De obicei cam 10 ore/ zi.
RSV
2-3 ore din 9
gogosaru19
24/72 sad.gif
Minel
De la ora 7 la 15 ,de luni pana vineri ,timp efectiv muncit 2-4 ore maxim laugh.gif
CriSTI68
casa este hotel iar serviciul casa sad.gif
dariusz
in ultimele luni la ora 5 intru in firma , iar la 17.30 ies . insa nu e exclus cite un mic ciubuc icon_mrgreen.gif dupe orele de program . am ajuns intr-un timp ca si copilu sa imi zica " nenea " , la cit de rar ma vedea .
Alexu7
6 ore din care raman vreo 4, dupa ce am eliminat pauzele mici si dese, cheia marilor succese !~ radmasa.gif
bobo77
QUOTE(gabylzr @ 23 Apr 2008, 09:21)
De obicei cam 10 ore/ zi.
*


Efectiv bre nu cit esti prezent la munca wink.gif
CriSTI68
da da bun, eu intru la 8 si ies cand terminam, in functie de cate vamuiri avem, asta chiar daca vama inchide la ora 17 sun zile in care terminam programul si la 21, deci insurat cu firma sad.gif
puiu82
De la 7 la 15,de la 9 la 17 sau de la 13 la 21 e programul teoretic.
Practic,insa de la ora de incepere si pana la ultimul client,plus drumul si stationarea la depozit pt. descarcare.....
BoR
aproximativ 6 ore, inclusiv sambata si duminica.
CriSTI68
cel mai frumos loc de munca este ala unde tragi pentru tine, liber profesionist, am lucrat acum 2 ani asa, imi mergea bine pana cand am devenit foarte satul de ceea ce fac smile.gif
driverx
Da' ce ai facut de in 2 ani te-ai saturat?
liviu2004
Bani.
dariusz
QUOTE(CriSTI68 @ 26 Oct 2008, 20:00)
cel mai frumos loc de munca este ala unde tragi pentru tine, liber profesionist, am lucrat acum 2 ani asa, imi mergea bine pana cand am devenit foarte satul de ceea ce fac smile.gif
*



perfect de acord cu tine . si eu , daca as fi avut un pic de curaj imi era mai bine , imi faceam firma , si mergea treaba , ca de lucru esteeeee . da asa lucrez la patron , si trag pentru mine dupa .
minny
Cred ca o intrebare pertinenta e si daca munca asta e constanta de-a lungul anului. Acum muncesc si 12 ore pe zi dar toata vara nu am muncit nimic ...
CriSTI68
QUOTE(driverx @ 26 Oct 2008, 20:08)
Da' ce ai facut de in 2 ani te-ai saturat?
*



bani smile.gif cand mergea vremea cu plasele de tantari jaluzele termopane etc... unu sunt satul la ca trebuia sa alerg

QUOTE(dariusz @ 26 Oct 2008, 22:39)
perfect de acord cu tine . si eu , daca as fi avut un pic de curaj imi era mai bine , imi faceam firma , si mergea treaba , ca de lucru esteeeee . da asa lucrez la patron , si trag pentru mine dupa .
*



ce firma ? eu eram pe profil de liber profesionist, am vrut la un moment dat sa imi fac firma, trebuie sa risti, dar mai greu sa iti alegi un profil
the_tavi
Cred ca daca am avea un contor, ca popor, la sfarsitul lunii nu am avea nimic inregistrat, poate doar pierderile echivalente scurgerii apei in closet pentru contorul de apa. sad.gif
djasu82
de la 7-15 iar ca munca maxim 1 ora pana cand verific toate echipamentele eletronice dupa aceea stau de afaceri biggrin.gif
bucatzel
za_tavi, chiar vrei sa atingi toate topic-urile intr-o singura zi?

de stat, stau cate 10 ore la lucru. cateodata si (mult) mai mult. Nu pot sustine ca si muncesc continuu in alea 10 ore, dar sigur nu muncesc putin.
yon
8 lucrez, de muncit, muncesc cam 7 pt ca mai am si pauze biggrin.gif , nashpa in multinationale pt ca au introdus sistemul acela PCS(production control system), stie ala si o secunda de pauza facuta in plus mad.gif
vis-a-vis
Vin la 8 si pe la 10 jumate cel tarziu am terminat treaba. Pe urma lucrez la mobra sau o ard pe net. Imi permit, sefu-i la Arad...
vijelie
Pe la noi, de vreo cateva zile, se face doar act de prezenta.
Da' e nasol.
vdaniel
QUOTE(vis-a-vis @ 6 May 2009, 18:10)
Vin la 8 si pe la 10 jumate cel tarziu am terminat treaba. Pe urma lucrez la mobra sau o ard pe net. Imi permit, sefu-i la Arad...
*





Mai rar asa noroc
vis-a-vis
Da frate, d-aia o sa am timp de magazine virtuale biggrin.gif
vdaniel
Si eu stau cam 9 ore pe zi + nu pleaca sefu deloc

Ba , ce ghinion au unii si noroc altii cool.gif
membru_DC
8+
stau la servici pana-mi termin treaba, adevarul e ca-mi place ceea ce fac tongue.gif
fost membru
Dupa parerea mea nu conteaza cat muncesti, conteaza cat castigi.
Iulikk
Cat mai putin biggrin.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.