Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: martor-baterie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vierme_ha
bai fratilor!stie careva unde vine conectat martoru de la baterie? ca io il am in bord, da nu sa aprins niciodata... saru' mina...
bogdan_o
Pai nu s-a aprins pentru ca nici macar bec nu are. E doar de decor, legaturile nefiind facute. Teoretic martorul repectiv ar fi trebuit sa fie conectat pe traseul acului care indica tensiunea de incarcare debitata de alternator. Tot teoretic ar trebui sa se aprinda daca acul respectiv ar fi pe una din zonele rosii fie de la inceputul fie de la sfarsitul scalei. Lipsa becului si a circuitului care il alimenteaza fac parte din strategia de reducere a costurilor de productie si urmeaza laitmotivul service-urilor "asa e la toate".
schummi
Daca vrei pot sa fiu eu martor ca ai baterie, ne intalnim, mi-o arati si dupa aia ai martor de baterie laugh.gif alcoholic.gif





cred ca tineti la gluma nu ?
vierme_ha
smile.gif

la mine nici alea de la luneta(dezaburire) si nici ceata din stopurile spate nu mergeu inainte...da leam tras in paralel din butoanele respective( 1310)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.